„Sytuacja jest opanowana”. Wojewoda świętokrzyski uspokaja ws. ogniska pandemii w zakładzie mięsnym w Starachowicach

  • 31.05.2020, 18:30
  • TVN24/x-news
„Sytuacja jest opanowana”. Wojewoda świętokrzyski uspokaja ws. ogniska pandemii w zakładzie mięsnym w Starachowicach
Starachowice (woj. świętokrzyskie). Kilka dni temu pojawiło się nowe ognisko COVID-19 w Polsce - w zakładzie mięsnym w Starachowicach. Pracownicy i ich rodziny poddawane są kwarantannie, ale zakład pracy nie przerywa - a jedynie ogranicza. Zarówno władze zakładu, jak i wojewoda świętokrzyski zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą.

Dyrektor zarządzający firmy Animex Foods, do której należy fabryka, Zbigniew Nidzgorski podkreślił, że pracownicy, którzy wykazują objawy zakażenia są izolowani w domach i kierowani pod opiekę specjalistów, a osoby, które miały z nimi kontakt trafiają na kwarantannę.

- Warto podkreślić, że jest odzwierciedlenie tego, co się dzieje w regionie. To nie jest tak, że koronawirus bierze się z zakładu, pierwsze zakażenia miały miejsce poza zakładem – dodał rzecznik prasowy Animex Foods Łukasz Dominiak.

- Nic złego się nie dzieje. Wszystkie służby działają, sytuacja w zakładach jest opanowaną sytuacją – podkreślił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe