53 jednostki OSP z terenu powiatu tarnowskiego otrzymały sprzęt z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

  • 28.05.2020, 16:21
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-28-sprzet-osp-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewoda Małopolski przekazał opryskiwacze dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tarnowskiego. Ten sprzęt trafi do jednostek, które są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Opryskiwacze mają służyć do dezynfekcji, również będą przydatne m.in. w walce z komarami, czy przy usuwaniu plam oleju. Ten sprzęt został zakupiony w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Przekazanie opryskiwaczy odbyło się symbolicznie. W obecności mediów przekazano sprzęt do jednostki z Rzepiennika Strzyżewskiego. Na taką formułę wydarzenia zdecydowano się ze względu na trwającą pandemię koronawirusa.

Dodajmy, że opryskiwacze trafią w sumie do 53 jednostek OSP z terenu powiatu. Ich zakup to koszt miliona złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe