Laboratorium ma powstać w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej i Pakietu Edukacyjnego. Ten cały pakiet warty jest 35 milionów złotych, z czego lwia część środków pochodzi z Unii Europejskiej. To pierwszy i jedyny taki projekt w Polsce. Organizatorem i operatorem laboratorium będzie Stowarzyszenie "Miasta w Internecie", które od lat zrzesza ekspertów i praktyków z dziedziny rozwoju cyfrowego.
W ramach laboratorium władze województwa chcą też uruchomić wypożyczalnie sprzętu do nauki online.
Dodajmy, że porozumienie o współdziałaniu przy realizacji Pakietu Edukacyjnego, w ramach którego powstaje laboratorium, podpisano w I Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie.











































![7 osób, podejrzanych o wywoływanie drogą mailową ponad 380 fałszywych alarmów o podłożeniu ładunków bombowych i gróźb karalnych [WIDEO] 7 osób, podejrzanych o wywoływanie drogą mailową ponad 380 fałszywych alarmów o podłożeniu ładunków bombowych i gróźb karalnych [WIDEO]](https://static2.tarnowska.tv/data/articles/sm-16x9-7-osob-podejrzanych-o-wywolywanie-droga-mailowa-ponad-380-falszywych-alarmow-o-podlozeniu-ladunkow-1763420909.png)








![Udawał nieprzytomnego, by uniknąć więzienia [wideo] Udawał nieprzytomnego, by uniknąć więzienia [wideo]](https://static2.tarnowska.tv/data/articles/sm-16x9-udawal-nieprzytomnego-by-uniknac-wiezienia-wideo-1763236632.jpg)






![7osób, podejrzanych o wywoływanie drogą mailową ponad 380 fałszywych alarmów o podłożeniu ładunków bombowych i gróźb karalnych [WIDEO]](https://static2.wielicka.tv/data/articles/xga-16x9-7-osob-podejrzanych-o-wywolywanie-droga-mailowa-ponad-380-falszywych-alarmow-o-podlozeniu-ladunkow-1763420908.png)



















![7osób, podejrzanych o wywoływanie drogą mailową ponad 380 fałszywych alarmów o podłożeniu ładunków bombowych i gróźb karalnych [WIDEO]](https://static2.mielec.tv/data/articles/xga-16x9-7-osob-podejrzanych-o-wywolywanie-droga-mailowa-ponad-380-falszywych-alarmow-o-podlozeniu-ladunkow-1763420907.png)





