19-latek pędził 240 km/h w Woli Rzędzińskiej. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia

  • 23.05.2020, 09:55
  • KMP Tarnów
19-latek pędził 240 km/h w Woli Rzędzińskiej. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia

W poniedziałek 18.05 w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie zostali skierowani do służby w Woli Rzędzińskiej. Z informacji, jakie napłynęły do tarnowskiej komendy, wynikało, że dochodzi tam do częstego łamania przepisów ruchu drogowego w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości.
Około godziny 20:30 policjanci zauważyli szare BMW, którego kierowca wyjechał z posesji i pojechał w stronę Tarnowa. Policjanci zmierzyli prędkość oddalającego się pojazdu. Okazało się, że samochód przekroczył prędkość o ponad 30 km/h. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego. Gdy zbliżyli się na odległość, z której możliwe było zatrzymanie pojazdu, włączyli sygnały uprzywilejowania, dając wyraźny sygnał do zatrzymania.


Kierowca szarego bmw na nowosądeckich numerach rejestracyjnych na widok radiowozu znacznie przyspieszył i nie zważając na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, podjął próbę ucieczki. Pościg główna drogą Woli Rzędzińskiej w kierunku Tarnowa trwał kilkanaście minut. W tym czasie kierowca bmw popełnił szereg wykroczeń drogowych. (wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, zmuszanie innych kierowców do zmiany kierunku ruchu i zjeżdżania, wyprzedzanie na pasach).
Prędkość, jaką osiągnęły pojazdy, w pewnym momencie sięgnęła 240 km/h. Na wysokości przejazdu kolejowego ulicy H. Marusarz kierowca bmw wjechał w rozwidlenia dróg, wyłączył oświetlenie zewnętrzne samochodu i zniknął z pola widzenia goniących go policjantów. W tym dniu nie udało się zatrzymać kierowcy.

Na następny dzień w związku z popełnionym przestępstwem niezatrzymania się do kontroli drogowej, w rejon ucieczki zostały skierowane patrole ruchu drogowego, dzielnicowych oraz policjanci operacyjni. Wspólne działania pozwoliły na ustalenie miejsce zamieszkania właściciela bmw. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który został zatrzymany i podczas rozmowy przyznał się do szaleńczej jazdy przez centrum Woli Rzędzińskiej.


Za popełnione przestępstwo kierowca będzie odpowiadał przed sądem karnym, a za wykroczenia odpowie przed tarnowskim sądem do spraw wykroczeń.
Zastało zatrzymane jego prawo jazdy za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, co w konsekwencji może skutkować kolejnym egzaminem w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego.
Za popełnione przestępstwo młody człowiek musi się liczyć z odpowiedzialnością karną zawartą w art. 178b kk., za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komornix
Komornix 24.05.2020, 13:57
Brawa dla kierowcy bmw.. to jest sztuka zgubić nieudolny ogon.. Doświadczenie w swoim aucie większe niż psiarskiego co z fita przesiada się na służbę do mocniejszego auta
Przemek
Przemek 23.05.2020, 22:52
Za kilkanaście minut to ja Wolę Rzędzińską przejdę na piechotę, a oni tyle się gonili 240 km/h. Policja jak zwykle ubarwia.

Pozostałe