Gemini Park Tarnów reaktywuje działalność. Jakie sklepy działają, jakie zasady panują?

  • 07.05.2020, 09:29
  • Artykuł partnera
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po blisko 2-miesięcznej przerwie sklepy działające w Gemini Park Tarnów wznowiły działalność. Wybierając się do galerii trzeba jednak liczyć się z nowymi zasadami panującymi podczas zakupów, które wprowadzono w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo.

Dziś ponad 450 centrów handlowych w całej Polsce odmraża swoją ofertę handlową. Także większość sklepów w Gemini Park Tarnow znów jest czynna. W sumie otwarto ponad 90 lokali handlowych i stoisk handlowych. Są wśród nich m.in. sklepy z ubraniami, butami i dla dzieci, sklepy z AGD i RTV, księgarnie, jubilerzy, perfumerie oraz sklepy z ofertą wyposażenia wnętrz.  Wracają także usługi, chociaż nie wszystkie. Póki co zamknięty pozostaje manicure Me&Beauty. Nieczynne są także biura podróży. Podobnie ma się sytuacja z lokalami gastronomicznymi. Wyjątkiem są restauracje sprzedające na wynos, jak np. KFC czy Pizza Hut. W nich można kupić dania. Tych jednak nie wolno spożywać w strefie restauracyjnej, na terenie galerii, ani w jej otoczeniu. Pełną, aktualną listę sklepów można znaleźć na www.tarnow.geminipark.pl

O tych zasadach pamiętaj:


- Gemini Park Tarnów wraca ze znacznie szerszą ofertą niż w ostatnich tygodniach. Otwieramy się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i w nowym rygorze sanitarnym, a także w nowych realiach handlowych, w których priorytetem jest zdrowie klienta i pracowników. Odwiedzając galerię w najbliższym czasie trzeba więc przygotować się zarówno na znane już zasady robienia zakupów, jak również na kilka nowych, które wprowadzono, aby zapewnić bezpieczeństwo - mówi Zbigniew Nowak, Dyrektor Gemini Park Tarnów. 

O czym więc trzeba pamiętać? W czasie zakupów należy zakrywać nos i usta maseczką lub innym materiałem np. szalikiem. W Gemini można także kupić niezbędne środki ochrony – są dostępne w wybranych punktach  galerii, m.in. w aptece, Rossmannie czy Hebe. Zakupy klienci mogą robić wyłącznie w rękawiczkach. Podobnie jak z maseczkami, można mieć własne lub skorzystać z foliowych, jakie  przygotowały sklepy. Klienci, zarówno przy kasach, jak i na pasażu, muszą zachować dystans społeczny. W zachowaniu bezpiecznej, 2 metrowej odległości, pomagają specjalne oznaczenia, jakie pojawiły się w galerii i w sklepach. 1 os. na 15 metrów, czyli ile wchodzi?
Zgodnie z zaleceniami władz w centrum handlowym obowiązują także pewne limity. Pierwszy dotyczy liczby osób mogących przebywać jednocześnie w galerii. W tym przypadku na 15 m kw. przypada 1 soba. Jeśli galeria się zapełni, klienci zostaną o tym poinformowani przez ochronę i będą poproszeni by chwilę poczekać.
Limity obowiązują także w windach centrum handlowego. Od 4 maja może do nich wejść maksymalnie 3 osoby. Określona liczba osób wejdzie także do poszczególnych sklepów - tutaj
również obowiązuje zasada 1 osoba na 15 m kw. Nad liczbą osób aktualnie przebywających w danym sklepie czuwać będzie jego ochrona lub pracownicy. Jednocześnie zniesione zostają godziny dla seniora. W godz. od 10 do godz. 12 zakupy zrobi teraz każdy, bez względu na wiek. 

- Dzięki limitom mamy pewność, że na terenie galerii znajduje się taka liczba osób, która umożliwia zachowanie dystansu społecznego zarówno na terenie sklepów, jak i na pasażu. Tym samym chronimy nie tylko klientów, ale także pracowników, zapewniając im poczucie komfortu podczas zakupów - mówi.


Zmiany w infrastrukturze
Na tym nie koniec zmian. Do odwołania niedostępne dla klientów pozostają: strefa gastronomiczna ze stolikami oraz strefy relaksu. Zmienia się także organizacja parkingu. Samochód należy parkować co drugie miejsce lub jeśli to niemożliwe, należy wysiadać mając na uwadze zachowanie bezpiecznej, 2-metrowej odległości od innych osób poruszających się na parkingu.
 

Czystość priorytetem! 
Zakupy w nowej rzeczywistości handlowe wiążą się także z zaostrzonym rygorem sanitarnym, który obowiązuje w galerii. O ten dbają służby Gemini Park. Zgodnie z wytycznymi, miejsca takie jak np. klamki, poręcze, przyciski, czyli majce bezpośredni kontakt z dłońmi, dezynfekowane są na bieżąco.
Podobnie toalety.
Przy wejściach klienci mogą natomiast znaleźć dozowniki z płynem odkażającym. W łazienkach z kolei można znaleźć mydła antybakteryjne, a także informacje i instrukcje, które pokazują jak prawidłowo myć ręce oraz zdejmować i zakładać rękawiczki i maseczki.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 07.05.2020, 10:12
Czy dozwolone jest przymierzanie ubrań ?

Pozostałe