"Nie możemy odgrodzić rzek..." - wędkarze płacą za karty wędkarskie i oczekują szybkiego powrotu nad polskie wody

  • 09.04.2020, 13:35
  • Natalia Tryba
tar-2020-04-09_rybygot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wśród wielu pytań obywateli dotyczących obostrzeń związanych z opuszczaniem domów podczas epidemii koronawirusa wędkarze także pytają o możliwość wędkowania. Zarówno Departament Rybołówstwa w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej jak i policja mają w tym przypadku jasno określone stanowisko.

Pojawia się także mnóstwo pytań wędkarzy nt. uiszczania opłat za członkostwo w kołach wędkarskich. Kwoty wielokrotnie przekraczają dwieście złotych a w przypadku zakazu wędkowania opłata za kartę martwi tych, którzy nie mogą z nich skorzystać. 

Szczegóły w materiale wideo.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kylo
Kylo 10.04.2020, 10:52
Można opłacić same stawy, ale na taką opłatę obowiązuje specjalny znaczek nie 130, a chyba 240/250 zł (rzeki 140), więc w takim przypadku różnica między pełną a samymi stawami wynosi Ok 20/30 zł. Wiec szkoda zachodu
Wędkarz
Wędkarz 09.04.2020, 20:07
Wiadomo sytuacja jest jaka jest i trzeba zostać w domach, ale ze strony związku powinna być jakaś decyzja w sprawie składek bo to nie jest 200 zł jak Pan prezes mówi tylko ponad 300 za stawy i rzeki czego nie rozumiem dlaczego nie można opłacić samych stawów a same rzeki można ale to pewnie jakiś patologiczny zapis w statucie wymyślony przez kochany Tarnowski związek mocherow. Łączne koszta wyrobisk ze stawami oraz dodatkowych udogodnień wącha się w cenie 500 zł i wypadało by jakoś to sprawiedliwie rozwiązać, boto co zarybiacie wola o pomstę do nieba, dwa wiaderka na Komorów to tak na odczepkę a lepszych stawów chyba nie mamy, a na trzydniaki tonami i piaszczysty Egipt jaki jest niwka to samo. Opanujcie się bo ludzie to zrobią wcześniej i nikt nie bdz płacił bo pewnie za rok bdz składka 600 zł bo czemu nie..
Kartys
Kartys 09.04.2020, 22:16
Drugi rok już można opłacić same stawy.. pobudka kolego ?
Qurek
Qurek 09.04.2020, 17:52
Czy to jest obecnie największy problem, że wędkarze nie mogą łowić ryb? Ludzie tracą pracę i firmy, Ci co jeszcze ją mają mają problem, żeby się do niej dostać, bo firmy transportowe zawieszają kursy, a tarnowska.tv największy problem widzi w braku możliwości łowienia ryb?
Fakt, że 200zł to nie mało, ale na prawdę, obecnie są większe problemy...
Dariusz
Dariusz 09.04.2020, 18:58
nie 200, lecz prawie 500.. poza tym nikt tutaj nie płacze, że nie można łowić tylko drażni działanie mundurowych ..
Dariusz
Dariusz 09.04.2020, 17:18
Właśnie w takim śmiesznym państwie żyjemy.. gdzie obowiązuje zakaz zbiorowisk, a ludzie w kilometrowych kolejkach stoją po kompletnie niepotrzebne rzeczy.. kwiatki, grabki itp. (tego nikt nie kontroluje, a powinien!), a normalny człowiek chcący chodź na chwilę wyczyścić mozg od zaistniałej sytuacji nie może sam posiedziec nad wodą w ustronnym miejscu bo takie miejsca są kontrolowane i karane mandatami w setkach złotych. Powinna obowiązywać zatem kontrola "niezbędnych" zakupów i srogie kary właśnie dla takich ludzi.. cała ta sytuacja z wirusem jest napędzana właśnie przez kompletnie nie myślących ludzi.. narzekają, że nic nie wolno, ale gdyby każdy spiął pośladki na jakiś czas to na 200% sytuacja szybciej by się ustabilizowała. Pozdrowienia dla Policji ?
Czytelnik
Czytelnik 09.04.2020, 15:27
Stróże prawa apelują? a sami jak w tv pokazuje pala grile w miastach i dostają za to 500 zł mandatu a dziewczyna jadąca na rowerze 5 tys zł, więc dziękuję serdecznie za tak patologiczna sytuację jeśli nie Umia być wzorem dla innych ludzi to dyscyplinarka i łopaty i czyścić fosy...
000

Pozostałe