Zamiast siedzieć na kwarantannie, chodzili do sklepów lub znajomych. Dąbrowska policja kieruje wnioski do sądu o ukaranie

  • 23.03.2020, 22:12 (aktualizacja 21.05.2020, 13:48)
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
Zamiast siedzieć na kwarantannie, chodzili do sklepów lub znajomych. Dąbrowska policja kieruje wnioski do sądu o ukaranie
Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazało trzech mieszkańców powiatu dąbrowskiego, którzy złamali dziś zakaz opuszczania miejsca wyznaczonego do odbywania kwarantanny. Przypominamy o tym, że funkcjonariusze Policji wyciągają konsekwencje wobec osób łamiących zasady kwarantanny domowej (również służby sanitarne mogą ukarać osoby niestosujące się do obowiązku izolacji). Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo i apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń.

W godzinach południowych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej sprawdzając miejsca kwarantanny ujawnili trzy przypadki złamania nakazu izolacji w miejscu zamieszkania. Jedną osobę funkcjonariusze zastali na parkingu - miała zamiaru zrobienia zakupów, inna osoba opuściła miejsce zamieszkania i poszła do sąsiada, a kolejna na umówioną wizytę do szpitala. Po interwencji mundurowych osoby wróciły do miejsca zamieszkania.

Ujawnione dziś przez dąbrowskich policjantów przypadki złamana kwarantanny skończą się na skierowaniu wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej (z art. 116 kodeksu wykroczeń). Pamiętajmy, że sąd może na posiedzeniu bez udziału stron i bez przeprowadzania rozprawy wydać wyrok, zwany wyrokiem nakazowym, jeżeli okoliczności czynu i wina oskarżonego (obwinionego) nie budzą wątpliwości. A wymierzona przez ten organ grzywna wynieść może nawet 30 000 zł.

Pamiętajmy o tym, że jeśli wróciliśmy z zagranicy również mamy obowiązek poddania się kwarantannie. Brak produktów spożywczych (a tym bardziej chęć odwiedzenia znajomych) nie usprawiedliwia możliwości narażenia innych osób na utratę życia lub zdrowia. Gdy nie mamy produktów żywnościowych dzwońmy po pomoc do rodziny, znajomych, sąsiadów czy do gminnych ośrodków pomocy społecznej. Można poczekać na przyjazd kontrolujących policjantów - mundurowi przekazują uzyskane informacje do miejskich/powiatowych ośrodków pomocy społecznej lub powiatowych centrów zarządzania kryzysowego, których zadaniem jest udzielenie takiej pomocy.

KPP Dąbrowa Tarnowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.03.2020, 14:33
Ukarać a nie darować .To drugich nauczy
Ja
Ja 25.03.2020, 10:34
Zachecam do sprawdzenia woli zelichowskiej, tu tez nie przestrzega sie kwarantanny!!!!
Obywatel
Obywatel 24.03.2020, 18:46
jakie ci*py

Pozostałe