Tarnów. Drugi, potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem

  • 19.03.2020, 18:12
  • Wioletta Zarębska
Tarnów. Drugi, potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem
- Sytuacja jest dynamiczna. - Napisał prezydent Roman Ciepiela na portalu społecznościowym - Jest potwierdzenie zakażenia drugiej osoby z Tarnowa. Zachowujmy ostrożność i przestrzegajmy zasad. - zaapelował na koniec prezydent miasta.

Siódmy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w małopolsce. Tym razem chodzi o młodą kobietę z Tarnowa, która przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jej stan jest stabilny.

Z kolei jak podał Małopolski Urząd Wojewódzki obecnie w Krakowie hospitalizowane jest 23 osoby, 4478 objęto kwarantanną, a 1460 dozorem epidemiologicznym. Według danych z godziny 18.00 w Małopolsce jest 6 osób zakażonych koronawirusem.

Nowy raport Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego mówi już o 7 przypadkach zakażenia koronawirusa, uwzględniając tym samym drugą osobę z Tarnowa.

 

Dodajmy, że jak podało około południa Ministerstwo Zdrowia w Polsce zakażonych koronawirusem jest 325 osób.

 

Tuż przed godziną 19.00 Ministerstwo Zdrowia podało wiadomość o kolejnych 32 nowych przypadkach zakażenia - w tym o jednej osobie z Małopolski, jest to chory z Tarnowa. W sumie w Polsce koronawirusa wykryto już u 355 osób.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:Pozostałe