Tarnów. Cena za odbiór śmieci znów pójdzie w górę. Będzie uzależniona od zużycia wody

  • 28.02.2020, 11:16
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-02-28-sesja-smieci-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Są kolejne zmiany w sposobie naliczania opłat za śmieci. Prezydent Ciepiela zaproponował by uzależnić ceny - nie od liczby deklaracji śmieciowych - a od ilości zużytej wody. Radni poparli ten pomysł, ale z poprawkami. Początkowo w projekcie uchwały była mowa, o cenie 7,68 złotych od metra sześciennego wody, radni obniżyli ją do 7,05 złotych.

Nowa uchwała rady miejskiej w efekcie oznacza to że przy średnim zużyciu trzech kubików wody na osobę cena za śmieci wyniesie 22,50 złotych. To podwyżka o 4,50 złotych, bo obecnie stawka na osobę wynosi 18 złotych za odbiór posegregowanych odpadów.

W Tarnowie za śmieci płaci około 87 tysięcy mieszkańców, szacunków magistratu od opłat uchyla się 15-20 tysięcy osób. Dlatego rocznie miasto do odbioru śmieci musi dokładać około 7 milionów złotych. Mimo to, nie wszyscy radni zgadzają się, że uzależnienie opłat za śmieci od zużytej wody to najlepszy system rozliczeniowy.

Nowy system naliczenia opłat za śmieci wejdzie w życie od 1 kwietnia.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tarnowianka
Tarnowianka 29.02.2020, 07:22
I znowu ludzie którzy mają pod opieką osoby ciężko chore i leżące zostaną ukarani tylko za co ? Za to że się opiekują bliskimi ? Przepraszam ale przy takiej osobie trzeba częściej prać i myć tak taką osobę i jak się ma to do śmieci ? A może ci co uchwalili tą uchwałę wezmą te chore osoby do siebie ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.02.2020, 22:48
To jest chyba jakaś skrajna Patologia w Tym tarnowie ,przez małe t .
,Widać ze Tarnowem dalej rządzą komuniści.
Jak można coś takiego przegłosować żeby płacić w zależności od wody?
To oznacza że poziom inteligencji ówczesnej władzy sięga dna ...
Bo normalny człowiek by czegoś tak idiotycznego nie wymyślił i nie przegłosował jak większość osłów z PO .
No ale cóż przecież to tarnów w którym należy zniszczyć wszystko ,o ile jeszcze się coś da bo już powoli malo zostaje..
ci co to wymyślili powinni się myć pod rynną albo pod wiaduktem na Krakowskiej bo przecież po 5 letnim remoncie dalej woda stoi ....

Pozostałe