Tarnów. Burzliwe obrady na sesji Rady Miejskiej. Mieszkańcy znów protestowali przeciwko budowie wschodniej obwodnicy

  • 27.02.2020, 16:42
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-02-27-wot-sesja-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Znów powrócił temat powstania wschodniej obwodnicy Tarnowa. Przypomnijmy, że propozycja budowy tej drogi znalazła się na rządowej liście 100 obwodnic. Nie wszystkim ta propozycje się podoba, dlatego część mieszkańców miasta, głównie z osiedla Rzędzin, oraz z miejscowości Wola Rzędzińska k. Tarnowa pojawiła się na z transparentami na wznowionej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej.

Mieszkańcy protestowali przeciwko budowie tzw. wariantu niebieskiego (trzeci wariant), który zakłada wyburzenie 35 domów i wysiedlenie około 140 mieszkańców.

Z kolei prezydent Ciepiela w swoim przemówieniu podkreślał, że "za" budową tej drogi podpisało się około 1,5 tysiąca mieszkańców wschodniej części miasta.

Wschodnia obwodnica ma być drogą, która znacząco odciąży al. Jana Pawła II i wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta. Dodajmy, że zainteresowane powstaniem wschodniej obwodnicy Tarnowa są trzy duże osiedla: Jasna, Zielone i Westerplatte.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe