Skrzypaczka grała w trakcie zabiegu usuwania guza mózgu. Szpital w Londynie opublikował nagranie z operacji

  • 19.02.2020, 10:24
  • STORYFUL/x-news
Skrzypaczka grała w trakcie zabiegu usuwania guza mózgu. Szpital w Londynie opublikował nagranie z operacji

Londyn, Wielka Brytania. Skrzypaczka Dagmar Turner grała na swoim instrumencie podczas operacji usunięcia guza mózgu w szpitalu King’s College w Londynie. Dzięki temu chirurdzy mieli pewność, że ruchy jej ręki i koordynacja są prawidłowe, a więc żaden obszar mózgu nie został przypadkowo uszkodzony w czasie zabiegu.

U 53-letniej pacjentki glejak znajdował się w prawym płacie czołowym, w pobliżu obszaru odpowiadającego za ruchy lewej dłoni.

W czasie operacji lekarze najpierw otworzyli czaszkę uśpionej pacjentki, a potem ją wybudzili, by w miejscowym znieczuleniu usunąć guza.

Neurochirurg prof. Keyoumars Ashkan powiedział, że pacjenci często proszeni są o wykonanie testów językowych podczas usuwania guza, ale po raz pierwszy w czasie jego operacji pacjent zagrał na instrumencie.

STORYFUL/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe