Region. 25-letni kierowca pod wpływem narkotyków i alkoholu stracił panowanie nad pojazdem. Znamy świąteczne statystyki z dróg pow. tarnowskiego

  • 30.12.2019, 14:01
  • Natalia Tryba
klimekmovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W długi świąteczny weekend na drogach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim, policjanci odnotowali w sumie 32 kolizje oraz 2 wypadki, w których ucierpiało 2 osoby. W tym roku nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Sześciodniowy okres Bożego Narodzenia w Tarnowie, który rozpoczął się we wtorek (24.12), nie obfitował w zwiększoną liczbę zdarzeń, do jakich angażowani byli policjanci. W dwóch wypadkach drogowych jakie odnotowano w tym czasie, ucierpiało dwie osoby.
Jeden z nich miał miejsce w czwartek (26.12.) około godziny 5 rano w Zalasowej. Na łuku drogi 25-letni kierowca stracił panowanie nad swoim fordem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego uderzenia, pasażer 23-letni mieszkaniec Tarnowa złamał nogę. Policjanci pracujący na miejscu stwierdzili, że kierowca był pod wpływem alkoholu (ponad 0,5 promila) oraz pod działaniem środków odurzających.

Wyjaśnianiem przyczyn tych wypadków zajęli się tarnowscy policjanci, którzy ustalą ich przyczynę i okoliczności.

W okresie świątecznym doszło w sumie do 32 kolizji drogowych. W tym roku tarnowscy policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców i odebrali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

W zeszłym roku w sześciodniowym okresie bożonarodzeniowym trwający od 21-26.12.2018 roku w dwóch wypadkach ucierpiało dwie osoby. Nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci likwidowali skutki 42 kolizji drogowych, zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców oraz odebrali 4 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe