To wydarzenie wprowadziło Tarnów do historii Świata. Uroczystości 80. rocznicy mają mieć charakter ogólnopolski

  • 09.12.2019, 13:42 (aktualizacja 09.12.2019, 14:02)
  • Maciej Uszko
tar-2019-12-09-obchody-14-czerwcacon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Chcą nadać odpowiednią rangę państwowemu świętu 14 czerwca. W Tarnowie odbył się zjazd założycielski Społecznego Komitetu Obchodów Rocznicy Pierwszego Transportu Polskich Więźniów do KL Auschwitz. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele kilkudziesięciu środowisk i organizacji społecznych. Głównym celem założenia Komitetu jest upowszechnienie święta wspominającego tragiczne wydarzenia z 14 czerwca 1940 r.

Szczegóły w materiale wideo.

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jezierska
Jezierska 10.12.2019, 09:05
Bardzo bym chciała żeby organizatorom udało się przeprowadzic jak najgodniej te obchody. Czas by wszyscy usłyszeli, że to właśnie z okupowanegoTarnowa Niemcy wysłali pierwszy transport więźniów do Auschwitz. I że byli nimi Polacy. To początek zagłady Polaków w tym miejscu.


Pozostałe