131 prac wzięło udział w 77. Konkursie Szopek Krakowskich. Oceniano nawiązanie do tradycji, architekturę i ruchome elementy

  • 09.12.2019, 12:44
  • TVN24/x-news
131 prac wzięło udział w 77. Konkursie Szopek Krakowskich. Oceniano nawiązanie do tradycji, architekturę i ruchome elementy
Kraków. 131 prac zaprezentowano na siedemdziesiątym siódmym Konkursie Szopek Krakowskich. Wśród uczestników pojawili się zarówno doświadczeni szopkarze, którzy w konkursie brali udział już kilkadziesiąt razy, jak i dzieci oraz młodzież biorący w nim udział po raz pierwszy. Twórcy mieli szansę zdobyć punkty m.in. za nawiązanie do tradycji, architekturę, kolorystykę czy ruchome elementy.

 

- Trzeba najpierw projekt zrobić. Później zgromadzić materiały i można powoli zaczynać. Dwie, trzy godziny dziennie – wyjaśnił Tadeusz, krakowski szopkarz. Sporządzenie średniej lub dużej szopki zajmuje doświadczonym szopkarzom kilka miesięcy, a niektórym nawet rok.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe