PKW: 64 przypadki naruszenia ciszy wyborczej w sobotę i w nocy z soboty na niedzielę. W Tarnowie jeden z portali internetowych emitował ogłoszenia wyborcze

  • 13.10.2019, 12:15 (aktualizacja 13.10.2019, 13:29)
  • TVN24/x-news
PKW: 64 przypadki naruszenia ciszy wyborczej w sobotę i w nocy z soboty na niedzielę. W Tarnowie jeden z portali internetowych emitował ogłoszenia wyborcze
Warszawa. - W całym kraju odnotowano zaledwie 64 przypadki naruszenia ciszy wyborczej w sobotę i w nocy z soboty na niedzielę – poinformował szef Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz. W Tarnowie zgłoszone zostały dwa przypadki łamania ciszy wyborczej, w jednym z przypadków doszło do rozpowszechniania materiałów wyborczych poprzez umieszczanie ulotek wyborczych za szybami samochodów. Drugi zgłoszony przypadek dotyczy prowadzonej agitacji wyborczej za pomocą internetu, przez portal internetowy, który w trakcie ciszy wyborczej emitował reklamy wyborcze.

Najwięcej takich incydentów odnotowano w Białymstoku - 15, natomiast w Szczecinie 10. Dotyczyło one usuwania lub uszkadzania ogłoszeń wyborczych. 

Zanotowano też 7 przypadków kradzieży banerów wyborczych – najwięcej w Lublinie, w którym były 2 takie zgłoszenia. 

Ujawniono 12 przypadków umieszczania materiałów wyborczych – najwięcej razy dochodziło do tego w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie zanotowano 4 przypadki.

Poza tym w całym kraju zgłoszono 45 przypadków prowadzenia agitacji wyborczej, innej niż poprzez umieszczanie materiałów wyborczych. Najwięcej w Warszawie – 4 przypadki.

Do Komendy Głównej Policji wpłynęły również 3 zgłoszenia dotyczące podawania wyników badań opinii publicznej. 

– To się rzadko zdarzało w ostatnich latach, ja nie pamiętam takiego zdarzenia. Osoby zgłaszające poinformowały policję, że podczas oglądania programu telewizyjnego zauważyły wyemitowanie na pasku informacyjnym informacji o wyniku sondażu – przekazał Kozielewicz.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe