Tarnów. Znamy zwycięzców 23. edycji Festiwalu Komedii TALIA

  • 29.09.2019, 21:59 (aktualizacja 29.09.2019, 22:17)
  • Natalia Tryba
tar-2019-09-29_talia_got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jury postanowiło przyznać Grand Prix - Statuetkę Talii oraz 15 tysięcy złotych spektaklowi „Akt równoległy” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego z Teatru Ludowego w Krakowie. TALIĘ zdominował jednak tarnowski teatr, bowiem zarówno publiczność jak i jury postanowiło nagrodzić reżysera i aktorkę za spektakl "Księżniczka na opak wywrócona".

Protokół Jury:
Jury XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA odbywającego się  w dniach od 21 do 28 września 2019 roku w  Teatrze im. Ludwika Solskiego  w Tarnowie, obradujące  w składzie:

- Andrzej Pacuła, przewodniczący
- Dorota Buchwald
- Inka Dowlasz
- Anna Rokita

 Na posiedzeniu w dniu 28 września 2019 roku, po obejrzeniu ośmiu przedstawień konkursowych, jednogłośnie postanowiło przyznać:

 Grand Prix - Statuetkę Talii oraz 15 tysięcy złotych spektaklowi „Akt równoległy” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego z Teatru Ludowego w Krakowie.

 Jury postanowiło przyznać nagrody indywidualne i wyróżnienia.

Nagrody indywidualne po 3 tysięce złotych każda, otrzymują:

- Marcin Hycnar, za reżyserię spektaklu „Księżniczka na opak wywrócona” Pedro Calderona de la Barki
z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie,

- Matylda Baczyńska, za podwójną rolę Flory i Laury w spektaklu „Księżniczka na opak wywrócona”
w reżyserii Marcina Hycnara  z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie,

- Anna Hop, za ruch sceniczny w spektaklu „Księżniczka na opak wywrócona” w reżyserii Marcina Hycnara  z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

 Jury postanowiło jedną z nagród indywidualnych zadedykować pamięci Jana Kobuszewskiego - z intencją – by ta nagroda znalazła się w regulaminie kolejnych edycji festiwalu. Nagrodę tę - także w wysokości
3 tysięcy złotych - otrzymuje Jan Wieczorkowski za rolę Sąsiada Harolda w „Czarnej komedii” Petera Schafera w reżyserii Tomasza Sapryka z Agencji Produkcyjnej PALMA z Warszawy.

 Jury postanowiło przyznać dwa wyróżnienia:

- spektaklowi „Pozytywni” w reżyserii Krzysztofa Czeczota z Fundacji Garnizon Sztuki w Warszawie, za podjęcie ważnych społecznie tematów, które nie powinny być przemilczane także w komedii
oraz spektaklowi „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, za stworzenie ciekawej przestrzeni scenicznej do rozmowy o samotności i pustce. 

Nagroda ALE AKTOR przyznawana przez krakowski oddział ZASPu dla młodego aktora,   trafia do Łukasza Borkowskiego za rolę Piotra w spektaklu "opowieści o zwyczajnym szaleństwie" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza z Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe