Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Będzie remont dwóch dróg w Szczucinie. Wojewoda dołożył znaczną kwotę pieniędzy

Ulice Targowa i Batalionów Chłopskich Szczucinie wreszcie doczekają się remontu. Jest to możliwe za sprawą dofinansowania jakie gmina otrzymała od wojewody małopolskiego. Czek przekazany przez wicewojewodę Zbigniewa Starca na ręce burmistrza Jana Sipiora opiewa na niemal 3 miliony zł – to 80 % potrzebnej kwoty.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Każda z tych dróg zostanie naprawiona na odcinku o długości jednego kilometra, wraz z nawierzchnią asfaltową wymienione zostaną też chodniki, ale nie tylko. To będzie całkowita przebudowa - wyjaśnia burmistrz miasta i gminy Szczucin.

Urząd miasta i gminy dodaje, że przetarg został już ogłoszony. Burmistrz liczy na to, że obie drogi będą gotowe jeszcze w tym roku.

Dodajmy, że promesa, która trafiła do gminy Szczucin pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych i ma być przeznaczona na poprawę infrastruktury drogowej. Takie czeki otrzymały również trzy inne samorządy z terenu powiatu dąbrowskiego. Łącznie promesy opiewają one na kwotę prawie 5,6 miliona zł.


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.04.2025 Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza na pierwszą w swojej historii tak kompleksową wystawę, poświęconą broni i uzbrojeniu ochronnemu na ziemiach polskich. Zwiedzający będą mogli zobaczyć kilkaset eksponatów, w tym prehistoryczne topory, groty, średniowieczne miecze, nowożytne elementy uzbrojenia ochronnego, uzbrojenie z czasów powstań narodowych, a także legendarne polskie szable wz. 21 i wz. 34. Całość dopełni współczesne umundurowanie oficera Wojska Polskiego.Tytuł ekspozycji pochodzi z jednej z pierwszych polskich prac o broni profesora Józefa Łepkowskiego, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w XIX wieku, który uważał broń za jedno z najcenniejszych źródeł wiedzy o rozwoju cywilizacyjnym społeczeństw.Obiekty prezentowane na wystawie pochodzą zarówno ze zbiorów własnych Muzeum Ziemi Tarnowskiej, jak i zostały wypożyczone z: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie oraz od prywatnych kolekcjonerów.Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 28 kwietnia 2025 r. o godzinie 17:00w Siedzibie Muzeum Ziemi Tarnowskiej, Rynek 3. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać od 29 kwietnia do 26 września 2025 r.Wystawa została przygotowana w ramach jubileuszu „1025. Tysiąclecie Królestwa Polskiego”. Historie światłoczułe – konkurs fotograficzny pamięci Jana Zdzisława Włodka Historie światłoczułe – konkurs fotograficzny pamięci Jana Zdzisława Włodka Data rozpoczęcia wydarzenia: 29.08.2025 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku oraz Fundacja im. Zofii i Jana Włodków zapraszają do udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym inspirowanym twórczością Jana Zdzisława Włodka, którego zbiór autochromów jest największą, dotąd rozpoznaną, kolekcją tego rodzaju prac wykonanych przez jednego autora, jaka zachowała się w Polsce. Konkurs organizowany z okazji 140. rocznicy jego urodzin i 85. rocznicy śmierci ma na celu nie tylko przypomnienie jego dorobku, ale także promocję dziedzictwa kulturowego regionu brzeskiego.Zadaniem uczestników jest wykonanie fotografii nawiązującej klimatem i estetyką do autochromów Jana Zdzisława Włodka. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych związanych z Powiatem Brzeskim.Na laureatów czekają nagrody pieniężne oraz prezentacja najlepszych prac na wystawie pokonkursowej.Termin nadsyłania zgłoszeń: do 31 października 2025 r.
Brzesko: Łączy nas pamięć Brzesko: Łączy nas pamięć Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.09.2025 Brzeska biblioteka wraz ze współorganizatorami: Stowarzyszeniem „Pamięć i dialog. Wspólna historia”, Urzędem Miejskim w Brzesku, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku oraz Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Brzesku zapraszają na obchody Brzesko: Łączy nas pamięć upamiętniające 83. rocznicę zagłady żydowskiej społeczności Brzeska. W trakcie trwających w czwartek, sobotę i niedzielę uroczystości odbędą się wydarzenia przybliżające historię brzeskich Żydów i wspominających nie tylko ich zagładę, ale także wieki mieszkania w Brzesku i wspólnego życia z innymi jego mieszkańcami.Szczególnie zapraszamy w sobotę, 13 września o godz. 17:30 na otwarcie wystawy „Szkoła – miejsce spotkania. Brzesko i region przed 1939 rokiem” wraz z towarzyszącym mu spotkaniem z autorkami i autorami jej opracowania merytorycznego. Wystawa opowiada o historii edukacji w czasach galicyjskich i dwudziestoleciu międzywojennym, rozwoju szkolnictwa w regionie brzeskim oraz przede wszystkim dawnych uczniach i uczennicach – tych żydowskich, jak i katolickich. Jest to zwieńczenie trwających od początku roku poszukiwań, spotkań i badań dotyczących historii uczniów i uczennic dawnych szkół w Brzesku i regionie, w których udział brali także ich potomkowie.Wydarzenie na Facebooku:Brzesko: łączy nas pamięć. 83. rocznica zagłady brzeskich Zydów | FacebookXVII Festiwal Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach XVII Festiwal Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach Data rozpoczęcia wydarzenia: 14.09.2025 14 września 2025 roku na rynku w Ryglicach odbędzie się XVII Festiwal Kultury Pogórzańskiej.Festiwal rozpocznie się o godzinie 14:00. W programie przewidziano konkurs „O Złotą Podkowę Pogórza” z udziałem kapel i zespołów ludowych. Rozstrzygnięte zostaną również konkursy na najpiękniejszy ogród i fotograficzny. Wystąpi zespół pieśni i tańca „Swojacy”, a od 18:00 zaplanowano zabawę taneczną z zespołem „Comodo”.Nie zabraknie degustacji potraw regionalnych, wystaw twórczości ludowej oraz atrakcji dla dzieci.Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, Centrum Kultury w Ryglicach oraz Stowarzyszenie Razem dla Jonin.
Reklama
5-letnie dziecko nie żyje. Tragedia w Małopolsce 5-letnie dziecko nie żyje. Tragedia w Małopolsce Życia pięcioletniego dziecka potrąconego przez autobus w Chrzanowie nie udało się uratować, podało radio RMF FM. Mimo przetransportowania i pomocy medycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym życia chłopca nie udało się uratować.Data dodania artykułu: 06.09.2025 21:42Śmiertelne potrącenie osoby przez pociąg pod Bochnią. Ruch pociągów w kierunku Tarnowa wstrzymany! Śmiertelne potrącenie osoby przez pociąg pod Bochnią. Ruch pociągów w kierunku Tarnowa wstrzymany! W miejscowości Cikowice, w rejonie stacji kolejowej, doszło do potrącenia osoby przez nadjeżdżający pociąg - informuje portal Bochnia112.pl - Bocheński Portal RatowniczyData dodania artykułu: 04.09.2025 13:03Groźny incydent na parkingu przy autostradzie A4. Doszło do strzelaniny! Groźny incydent na parkingu przy autostradzie A4. Doszło do strzelaniny! Najpierw była sprzeczka, a potem strzały z broni pneumatycznej. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 28-latka, który usłyszał m.in. zarzut narażenia osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia oraz uszkodzenia mienia, a także dwóch jego pasażerów za posiadanie narkotyków.Data dodania artykułu: 12.09.2025 15:32Pijany kierowca zatrzymany w Dąbrowie Tarnowskiej Pijany kierowca zatrzymany w Dąbrowie Tarnowskiej Data dodania artykułu: 01.09.2025 10:28Burda na stadionie Wisły Szczucin, mecz z LKS Luszowice został przerwany. Interweniowała policja i pogotowie ratunkowe Burda na stadionie Wisły Szczucin, mecz z LKS Luszowice został przerwany. Interweniowała policja i pogotowie ratunkowe Spotkanie Wisły Szczucin z LKS Luszowicami przy wyniku 1:1 zostało przerwane w 88 minucie i nie dokończone. Powodem były burdy na trybunach, w których ucierpiał jeden z kibiców. Wezwana została karetka oraz policja. Rezultatem meczu oraz ewentualnymi karami zajmie się teraz Komisja Dyscypliny i Gier PPN Żabno.Data dodania artykułu: 08.09.2025 11:20Policyjny radiowóz dał plamę. Strażacy w akcji! Policyjny radiowóz dał plamę. Strażacy w akcji! Data dodania artykułu: 07.09.2025 08:59
WOT podnosi alert gotowości WOT podnosi alert gotowości W związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej i uruchomieniem naziemnych zespołów poszukiwawczo-ratowniczych wprowadzono skrócony czas stawiennictwa dla żołnierzy WOT.Data dodania artykułu: 10.09.2025 13:27Karambol pod Brzeskiem. Droga krajowa 75 zablokowana Karambol pod Brzeskiem. Droga krajowa 75 zablokowana Duże utrudnienia w ruchu na drodze krajowej 75 przed Brzeskiem w miejscowości Uszew, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego, dostawczego i ciężarowego. Są osoby poszkodowane. Trwają działania służb.Data dodania artykułu: 02.09.2025 06:16Włamanie i kradzież pieniędzy na plebani pod Dąbrową Tarnowską Włamanie i kradzież pieniędzy na plebani pod Dąbrową Tarnowską To smutne wydarzenie, które miało miejsce na plebanii w Oleśnie, jest przykładem przestępstwa, które dotyka nie tylko materialnych zasobów, ale także ma wpływ na wspólnotę lokalną. Skradzione pieniądze, będące owocem intencji mszalnych, mają szczególne znaczenie dla parafian, ponieważ są one często wyrazem wiary i wsparcia dla wspólnoty.Data dodania artykułu: 11.09.2025 11:40Jest wyrok sądu w sprawie byłego starosty tarnowskiego, wójta gminy Szerzyny i dyrektor PCPR w Tarnowie Jest wyrok sądu w sprawie byłego starosty tarnowskiego, wójta gminy Szerzyny i dyrektor PCPR w Tarnowie "Zło zaczęło się w Szerzynach" – mówił sędzia Sądu Okręgowego Marcin Hebda w uzasadnieniu wyroku w sprawie nieprawidłowości w procesie przejęcia nieruchomości pensjonariusza DPS w Nowodworzu na rzecz gminy Szerzyny. Oskarżeni, w tym wójt gminy Szerzyny, były starosta tarnowski, dyrektor PCPR w Tarnowie oraz urzędnik i notariusz usłyszeli kary pozbawienia wolności od 13 do 18 miesięcy pozbawienia wolności, dodatkowo sąd zasądził grzywny, zakazy zajmowania określonych stanowisk oraz koszty postępowania.Data dodania artykułu: 12.09.2025 16:19Nowa dyrektor w klubie żużlowym w Tarnowie Nowa dyrektor w klubie żużlowym w Tarnowie Agnieszka Ratowska rozpoczyna pracę w klubie na stanowisku Dyrektora. Wieloletnie doświadczenie w sporcie żużlowym, przełoży na działalność w mościckim klubie.Data dodania artykułu: 11.09.2025 22:08Potrącenie na przejściu dla pieszych w Tuchowie. Kobieta trafiła do szpitala Potrącenie na przejściu dla pieszych w Tuchowie. Kobieta trafiła do szpitala Data dodania artykułu: 05.09.2025 12:14
Odzyskaj należne środki z programu „Czyste Powietrze” Odzyskaj należne środki z programu „Czyste Powietrze” Cena: 1 PLNOdzyskaj należne środki z programu „Czyste Powietrze” Jeżeli Państwa firma realizowała prace w ramach programu „Czyste Powietrze”, a nadal nie otrzymaliście zapłaty – możemy pomóc! Oferujemy: Szybką analizę dokumentów i umów, Wsparcie w procedurach odwoławczych, Negocjacje i przyspieszenie wypłat, Doradztwo prawne i finansowe w sprawach opóźnień, Reprezentacja przed sądami i organami administracji państwowej. Nie pozwól, aby wykonana praca pozostała nieopłacona. Skontaktuj się z nami i odzyskaj należne środki! Cena usługi do uzgodnienia!Skuteczne osuszanie i izolacje budynków - Śląsk i Małopolska Skuteczne osuszanie i izolacje budynków - Śląsk i Małopolska Specjalizujemy się w profesjonalnym usuwaniu wilgoci z budynków oraz w zabezpieczaniu ich przed ponownym zawilgoceniem. Obsługujemy całe województwo śląskie i małopolskie, w tym m.in. Katowice, Bielsko-Białą, Gliwice, Cieszyn, Rybnik, Ustroń, Wisłę czy Jastrzębie-Zdrój. Zakres usług: - Osuszanie budynków i piwnic - Likwidacja pleśni i grzybów - Izolacje pionowe i poziome (iniekcja, odkopywanie) - Drenaże opaskowe i odprowadzanie wód gruntowych - Hydroizolacje tarasów, balkonów i fundamentów - Dodatkowe usługi budowlane (m.in. minikoparka) Telefon: +48 518 428 720 Strona: http://www.murexpert.plDom  drewniany do remontu z dużą działką Dom drewniany do remontu z dużą działką Cena: 375000 PLNWracasz myślami do dzieciństwa na wsi? Do zapachu pieczonego chleba, kaflowych pieców i letnich wieczorów w ogrodzie? To nie musi być tylko wspomnienie w Biadolinach Radłowskich, między Tarnowem a Brzeskiem, czeka na Ciebie miejsce, które może stać się Twoim nowym domem takim z duszą, spokojem i potencjałem. Na sprzedaż urokliwe, sielskie mini gospodarstwo z drewnianym domkiem, przy asfaltowej drodze, ale z zaciszną, zieloną częścią z tyłu działki. Dom o powierzchni ok. 60 m² składa się z: - ganku, - kuchni z tradycyjnym piecem do gotowania i wypieku chleba, - dwóch pokoi z kaflowymi piecami, - pomieszczenia pod łazienkę, - pomieszczenia gospodarczego (lub na dowolne przeznaczenie), - oraz dwóch piwniczek pod budynkiem z wejściem z wnętrza domu. To wszystko stoi na ogrodzonej działce o powierzchni 42 ary, gdzie z tyłu rosną samosiejki, a w głębi znajduje się niewielki staw (do oczyszczenia) idealne miejsce na stworzenie prywatnego ogrodu marzeń, warzywnika, miejsca do relaksu lub hodowli. Zabudowania gospodarcze - drewniana szopa oraz klasyczna stodoła mogą stać się pracownią, miejscem do majsterkowania albo stylowym dodatkiem do wiejskiego klimatu. Dom wymaga remontu, ale już dziś oferuje: * prąd i wodę (własna studnia), * wodociąg i gaz na działce, * ogrzewanie: kaflowe piece w pokojach i kuchni, * kanalizacja: szambo, * dach wymieniony na blachę, * drewniane podłogi i powała ocieplona słomą autentyczny klimat starej wiejskiej chaty. To nie tylko nieruchomość. To przestrzeń, która daje wolność, prostotę i autentyczność życia blisko natury. Świetny dojazd, lokalizacja blisko miasta i niesamowity potencjał do stworzenia swojego azylu. Oferta na wyłączność zadzwoń i przekonaj się, jak wiele serca ma to miejsce. Od A do Z Nieruchomości Agnieszka Zając Krakowska 17, Tarnów Agnieszka Zając tel: 668804983 Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Dom do remontu z potencjałem Tarnów, os. Koszyckie -109,72 m² , Działka 7,02 ar Dom do remontu z potencjałem Tarnów, os. Koszyckie -109,72 m² , Działka 7,02 ar Cena: 349000 PLNNa sprzedaż budynek mieszkalny z lat 80., typu klocek, położony na osiedlu Koszyckim w Tarnowie. Nieruchomość o powierzchni użytkowej 109,72 m², usytuowana na ogrodzonej działce o powierzchni 702 m². Rozkład pomieszczeń: Piwnica pod całością budynku + garaż Parter: 2 duże pokoje, kuchnia, łazienka, przestronna klatka schodowa Piętro: 3 pokoje (w tym jeden z balkonem), łazienka. Możliwość wydzielenia dwóch niezależnych mieszkań dzięki szerokiej i wygodnej klatce schodowej. Idealne rozwiązanie pod inwestycję lub dla dwóch rodzin. Stan techniczny: Budynek wymaga kapitalnego remontu, co daje nowemu właścicielowi pełną dowolność aranżacyjną. Media: Prąd, wodociąg, kanalizacja podłączone Gaz w drodze, możliwość podłączenia Dodatkowo: Na działce znajduje się murowany budynek gospodarczy, który można zaadaptować np. na dodatkowy garaż lub warsztat. Lokalizacja: Spokojna okolica Komunikacja miejska w zasięgu kilku minut spaceru 5 minut samochodem do centrum Tarnowa Idealna oferta dla inwestora lub rodziny z wizją! Zadzwoń i umów się na prezentację sprawdź potencjał tej nieruchomości!Wyjątkowy dom z ogrodem w Koszycach Małych Wyjątkowy dom z ogrodem w Koszycach Małych Cena: 1950000 PLNWyjątkowa, klasyczna willa z ogrodem i tarasem Koszyce Małe W malowniczej miejscowości Koszyce Małe, zaledwie 6 km od Tarnowa, wśród eleganckich domów jednorodzinnych, znajduje się niezwykła willa o ponadczasowym charakterze. Położona na 24-arowej, starannie zagospodarowanej działce, zachwyca klasyczną architekturą, luksusowymi wnętrzami i wyjątkowym ogrodem. To jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji na pograniczu Koszyc Małych i Wielkich spokojna, zielona okolica, a jednocześnie świetnie skomunikowana z Tarnowem i autostradą A4. Do Krakowa można stąd dotrzeć w niespełna godzinę. Rezydencja o powierzchni użytkowej 340 m² Dom zaprojektowano z myślą o osobach ceniących komfort, przestrzeń i elegancję. Wyróżnia się przemyślanym układem pomieszczeń oraz wysoką jakością wykonania drewno egzotyczne, marmur, granit, stolarka drewniana i klasyczne detale tworzą wnętrze o niepowtarzalnym klimacie. Parter: Reprezentacyjny, antyczny w formie hol Gabinet (biuro) do pracy w domu, Przestronny salon z wydzieloną jadalnią, Kuchnia z bezpośrednim wejściem z jadalni, Garaż dwustanowiskowy z wejściem do części mieszkalnej Pomieszczenia gospodarcze Piętro: Główna sypialnia z garderobą i wyjściem na półokrągły taras Pokój gościnny Druga sypialnia z własnym pokojem garderobianym Przestronna łazienka z jacuzzi, prysznicem i sauną Część rekreacyjna: siłownia Keller i stół bilardowy Ogród zielone serce posiadłości. Projektowany przez architekta krajobrazu, podzielony na sekcje automatycznego nawadniania. W centralnym punkcie znajduje się miedziana fontanna na zamówienie, sterowana elektronicznie. Zieleń, rabaty i starannie dobrane rośliny tworzą atmosferę prywatnego parku. Techniczne atuty willi: Budowa z ceramiki Porotherm, izolacja termicznym tynkiem (5 cm) Dach pokryty ceramiką Ogrzewanie gazowe dwufunkcyjne, strefowe + kominek Ogrzewanie podłogowe w łazience, kuchni i garażu Najważniejsze zalety: Prestiżowa lokalizacja Duża działka 24 ary Wysoki standard wykończenia Ogród z fontanną i tarasami Garaż na dwa auta w bryle domu. Sprzedaż z wyposażeniem. Posiadamy klucze zapraszamy na prezentację! Agnieszka Zając tel: 668 804 983 Od A do Z Nieruchomości ul. Krakowska 17, Tarnów Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.Do sprzedania dom murowany w Tarnowie z lat 70. Do sprzedania dom murowany w Tarnowie z lat 70. Cena: 749000 PLNNieruchomość w dobrym stanie technicznym, wymagająca częściowych prac wykończeniowych. Układ pomieszczeń: Parter: przestronna kuchnia, salon, dwie duże sypialnie (w tym jedna z wyjściem na taras), łazienka, schowek oraz wiatrołap. Piętro: jeden pokój w stanie deweloperskim + duża powierzchnia strychowa do adaptacji (schody wewnętrzne). Piwnica: pod ok. ¾ budynku. Standard i wyposażenie: dom murowany z cegły, dach wymieniony ok. 4 lata temu (blachodachówka), wymiana okien ok. 10 lat temu trzyszybowe, ogrzewanie piecem węglowo-drzewnym (piec do wymiany), fotowoltaika 5 kW (umowa sprzed 3 lat na starych, korzystnych zasadach praktycznie brak opłat za prąd), wszystkie media: prąd, woda, gaz, szambo wybieralne + możliwość podłączenia do kanalizacji. Działka: powierzchnia ponad 10 arów, ogrodzona, z bezpośrednim dostępem do drogi asfaltowej, dodatkowo budynek gospodarczy z garażem. Istnieje możliwość dokupienia działki ok. 10 arów (idealnej pod ogródek warzywny) w cenie 55 000 zł. Atuty: bardzo dobra lokalizacja ok. 1 km od centrum Tarnowa, fotowoltaika na korzystnych zasadach, przestronny dom z dużym potencjałem aranżacyjnym, solidna ceglana konstrukcja i nowy dach. Oferta wyłącznie u nas. Serdecznie zapraszamy na prezentację! Agnieszka Zając tel: 668 804 983 Od A do Z Nieruchomości ul. Krakowska 17, Tarnów Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama