Tarnowskie pogotowie będzie miało nową karetkę. Jej zakup dofinansuje Ministerstwo Zdrowia

  • 06.08.2019, 17:43 (aktualizacja 07.08.2019, 19:44)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-08-06-nowa-karetkamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawdopodobnie w grudniu tego roku do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie trafi nowy ambulans. Na jego zakup pozwoli dofinansowanie, które jednostce przyznał premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. O sprawie poinformowała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Ten nowy w tarnowskim pogotowiu ambulans będzie służył w terenie górzystym, prawdopodobnie w filii w Wojniczu.

Obecnie tabor jednostki składa się z 21 karetek, w tym 14 mocno wysłużonych. Te zapowiadane 400 tys. złotych pozwolą na całkowite sfinansowanie nowego pojazdu. Tarnowskie pogotowie chciałoby kupić ambulans marki mercedes, najlepiej z napędem na 4 koła.

Dodajmy, że w najbliższym czasie Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie chciałaby wymienić jeszcze jedną z karetkę. Rocznie ambulanse pokonują średnio około 150 000 kilometrów, po trzech latach mają na liczniku około pół miliona przejechanych kilometrów, a nie należy zapominać że im lepszy stan techniczny pojazdu tym większe bezpieczeństwo ratowników i pacjentów.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe