B. Szydło: Na czas strajku nie są wypłacane wynagrodzenia i szefowie związków powinni o tym uczciwie powiedzieć

  • 11.04.2019, 15:57
  • TVN24 / x-news
B. Szydło: Na czas strajku nie są wypłacane wynagrodzenia i szefowie związków powinni o tym uczciwie powiedzieć
Nowy Sącz (woj. małopolskie). - Na czas strajku nie są wypłacane wynagrodzenia i doskonale wszyscy o tym wiedzą. A na pewno powinni o tym wiedzieć i powiedzieć uczciwie o tym szefowie związków, które przystąpiły do protestu. Powinny poinformować tych członków, którzy być może nie zdawali sobie z tego sprawy – powiedziała Beata Szydło podczas konferencji prasowej w Nowym Sączu. Jak oceniła wicepremier, w pewnym momencie zaczęto nauczycieli wprowadzać w błąd.

 

- Pojawiały się zupełnie nieuprawnione, niepoparte żadnymi przepisami prawa informacje ze strony samorządowców, ale też szefów związków, takie budowanie złudzeń, że za ten czas jest podstawa prawna do wypłacenia jakiś wynagrodzeń. Nie ma takiej podstawy prawnej – mówiła Szydło.

Wicepremier stwierdziła, że teraz nauczyciele powinni pytać o to swoich związkowców. Jak dodała, oni są w innej sytuacji, ponieważ oni sami nie są strajkującymi i mają wypłacane wynagrodzenia jako szefowie związków zawodowych.

TVN24 / x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe