Mieszkańcy zakłócili obrady sesji Rady Miejskiej. Protestują przeciwko budowie marketu

  • 28.03.2019, 16:07 (aktualizacja 28.03.2019, 16:29)
  • Maciej Uszko
tar-2019-03-28-castorama-na-jasnejconver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nie chcą marketu i tirów pod oknami. Powraca głośna sprawa mieszkańców osiedla Jasna, którzy protestują przeciwko budowie magazynu dla sieci sklepów budowlano-remontowych. Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej odbyła się dyskusja na ten temat. Na sali pojawili się mieszkańcy z transparentami w rękach.

Sprawa dotyczy przyjętej w 2006 i 2016 przez Radę Miejską uchwały o planie zagospodarowania przestrzennego, która zezwala na budowę takiego obiektu. Władze miasta uważają, że mają związane ręce, gdyż przyjęta uchwała obowiązuje od dawna.

Jak dodaje prezydent każda próba ingerencji w plan zagospodarowania przestrzennego wiązać się będzie z wielomilionowym odszkodowaniem. Rękę do mieszkańców starają wyciągać się tarnowscy radni.

Sprawa cały czas wzbudza wiele emocji. Mieszkańcy są rozżaleni i czują się bezsilni. Obawiają się, że jeżeli władze miasta przystąpią do działania może być już za późno, a pod ich blokami wyrośnie duży magazyn.

Maciej Uszko

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TA
TA 02.04.2019, 20:20
To jest prawdziwy egzamin, czy liczy się dobro ogółu czy interes jednostki? Najpierw wpuszczono tiry na Jana Pawła II, teraz na place zabaw, a za chwilę jak się blok zawali ludzie pójdą na bruk. Rozwiązań jest wiele. Otrząśnijmy się !!!
Krysia
Krysia 31.03.2019, 21:58
To jest dobry sprawdzian odpowiedzialności za miasto naszych włodarzy! Teraz zobaczymy czy dobro 1000 mieszkańców jest dla nich ważne? Czy interesy biznesmena?
Zawisza
Zawisza 28.03.2019, 21:44
Pan Prezydent i Pan Kwaśny odpowiadają banialuki. Nie ma rzeczy nie możliwych, jest tylko dziwna niechęć prezydenta i części radnych do podjęcia decyzji. Dlaczego????
Dyktator
Dyktator 29.03.2019, 13:19
Wystarczy zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, sprawa w sądzie min. 10 lat! A do tego czasu biznesmen weźmie inną działkę i postawi tam market, sprawa prosta jak bat! Tylko ktoś niech *** ruszy i pomoże mieszkańcom!
Rozczarowany
Rozczarowany 28.03.2019, 22:32
Niech nie zapominają o nas, my ich wybraliśmy to i my ich odwołamy!!!!! Nie chcemy takich przedstawicieli co nic nie robią!!!!!
OBSERWATOR
OBSERWATOR 28.03.2019, 20:09


PREZYDENT naszego miasta występuje przeciwko OSIEDLU " JASNA" !!! Przewodniczący RADY MIASTA Jakub Kwaśny mówi od rzeczy, bo tu chodzi o tysiące mieszkających wokół, a nie TYLKO o blok nr 11. Niosąca dosłownie NIESZCZĘŚCIE osiedlu "JASNA" działka 77/109 i 77/104 jest totalnym zagrożeniem dla WSZYSTKICH, a są to POWTARZAM tysiące ludzi, a nie jakiś jeden blok. Egzystencji zamieszkujących OSIEDLE ludzi grozi zagłada. BIJEMY NA ALARM!!!!!!!! KTO NAS WESPRZE? PREZYDENT ODWRÓCIŁ SIĘ OD NAS PLECAMI< J.KWAŚNY JEST - bez komentarza...żenada...
Chcę spać w spokoju
Chcę spać w spokoju 28.03.2019, 18:51
Środek osiedla to nie miejsce na takie markety! Precz z takimi pomysłami! Nie chcemy tirów pod oknami!
Mieszkanka bloku M.C. 11
Mieszkanka bloku M.C. 11 28.03.2019, 18:10
To co wyprawiają radni i Ciepiela to jakaś niedorzeczność... na taczki z nimi!
Z bloku obok
Z bloku obok 28.03.2019, 17:00
W taki sposób miasto kpi sobie z mieszkańców!
Zawiedziony wyborca
Zawiedziony wyborca 28.03.2019, 20:15
Miasto to my! A to są oderwani od rzeczywistości karierowicze, jak jeden czy drugi dostanie lepszą posadę to z rady ucieka. Obiecują przed wyborami a później rezygnują bo za układy i partyjne koneksje dostają lepsze fuchy. A ślubowali pracować dla dobra mieszkańców i chyba każdy mówił "TAK MI DOPOMÓŻ BÓG" gdzie ich honor i wiara? Pewnie tylko wtedy gdy o głosy wyborców zabiegają.

Pozostałe