Uczniowie tarnowskiej szkoły pomagają rówieśnikom z Afryki szyjąc wyjątkowe lalki

  • 21.02.2019, 11:47
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-02-21-lalkimoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Robili lalki by pomóc dzieciom z Sudanu, to odpowiedź na akcję "Wszystkie kolory świata" stworzonej przez międzynarodową organizację pomagającą dzieciom z krajów afrykańskich. W jej ramach uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Tarnowie, przy pomocy rodziców i nauczycieli, szyli zabawki by później je sprzedawać.

Szkoła Podstawowa nr 17 w Tarnowie to nie jedyna placówka, która w ten sposób chce pomagać dzieciom w Sudanie. Aby akcja miała sens stworzone przez dzieci unikatowe lalki później zostały sprzedane podczas specjalnie zorganizowanego kiermaszu. Za te pieniądze UNICEF zakupi szczepionki dla dzieci z Afryki.

Dodajmy, że każda lalka miała swój specjalny akt urodzenia. Oprócz imienia, na dołączonej do zabawki karteczce jest wpisana data i miejsce, gdzie została ona zrobiona oraz imię ucznia który ją uszył.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe