Czad zabija - jak się przed nim chronić? Straż Pożarna ruszyła z kampanią "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

  • 16.11.2018, 13:09 (aktualizacja 16.11.2018, 13:41)
  • Wioletta Zarębska
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nie zobaczysz go, nie usłyszysz ani nie poczujesz. Tlenek węgla, bo o nim mowa, to poważne zagrożenie w okresie grzewczym. W tym sezonie straż pożarna była już wzywana na interwencje związane z ulatnianiem się czadu. Na szczęście jak dotąd obyło się bez ofiar. Jednak to dopiero początek sezonu grzewczego, dlatego strażacy przestrzegają przed śmiertelnym zagrożeniem jakie niesie tlenek węgla.

Tarnowska straż pożarna po razie pierwszy w tym sezonie wyjechała do interwencji związanej z czadem w już październiku. Do zdarzenia doszło w środku nocy w jednej z kamienic. Jak się okazało w mieszkaniu przebywała trzyosobowa rodzina w tym dziecko. Wszyscy z objawami zatrucia trafili do szpitala. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe