„Złota” Ola, „brązowa” Natalia – wielki sukces sióstr Kałuckich, studentek tarnowskiej uczelni

  • 17.06.2022, 13:52
  • Źródło: ANS w Tarnowie
„Złota” Ola, „brązowa” Natalia – wielki sukces sióstr Kałuckich, studentek… Fot. Archiwum AZS
Studentki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie i zawodniczki AZS ANS Aleksandra i Natalia Kałuckie odniosły spektakularny sukces podczas rozgrywanych w austriackim Innsbrucku Akademickich Mistrzostw Świata we wspinaczce. Aleksandra zdobyła złoty medal, a aktualna Mistrzyni Świata Seniorek, jej siostra Natalia była trzecia w konkurencji „na czas”. Nasze Studentki „rozdzieliła” Włoszka Giulia Randi, która zdobyła „srebro”. Podopieczne trenera Tomasza Mazura nie mogły marzyć o lepszym początku Mistrzostw.

Przed startami były pewne problemy z systemem pomiaru czasu. Było dużo falstartów, pojawiały się nerwy, ale później ułożyło się po naszej myśli – relacjonuje na stronie Pasja AZS Tomasz Mazur, szkoleniowiec reprezentacji Polski na AMŚ.

Przede wszystkim chciałam się skupić na braku falstartu, zajęciu dobrej pozycji, żeby pewnie pobiec. Wiedziałam, że w takich warunkach muszę dać z siebie niemal wszystko, żeby nie popełnić błędu ze zbyt szybkim startem. Ze spokojną głową mogę więc podejść do czwartkowego startu w boulderingu – opowiada Akademicka Mistrzyni Świata.

Na środę zaplanowano półfinały konkurencji „w prowadzeniu” do którego awans wywalczyli Ida Kupś i Olaf Malinowski, zajmując odpowiednio ósme i dwudzieste pierwsze miejsce.

Skład reprezentacji Polski na AMŚ:

Kobiety: Natalia Kałucka (klub: KU AZS ANS Tarnów/uczelnia: Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie; konkurencje: na czas, bouldering), Aleksandra Kałucka (KU AZS ANS Tarnów/Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie; na czas, bouldering), Ida Kupś (KS Korona Kraków/Uniwersytet Jagielloński w Krakowie; bouldering, prowadzenie), Agata Lesiewicz (Pol-Inowex Skarpa Lublin/Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).

Mężczyźni: Olaf Malinowski (Pol-Inowex Skarpa Lublin/Politechnika Lubelska; bouldering, prowadzenie), Bartłomiej Podlewski (KS Sportiva Tarnów/Politechnika Krakowska; na czas).

 

Źródło: ANS w Tarnowie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe