Boisko w Lisiej Górze z certyfikatem FIFA. Wizytował je poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski

  • 25.05.2022, 12:59
  • Gabriela Kudła
boisko-w-lisiej-gorze-z-certyfikatem-fifa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Centrum Sportu z prawdziwego zdarzenia, a w nim pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, profesjonalną bieżnią lekkoatletyczną i trybunami oraz całym zapleczem sportowym. Tak przedstawia się obiekt, który powstał nieopodal Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze.

 - Obiekt w zasadzie jest gotowy. Trwają ostatnie prace porządkowe i myślę, że latem pomału ten obiekt będzie się rozpędzał. Będzie jego użytkowanie możliwe, a jesienią myślę, że już tak pełną parą obiekt będzie funkcjonował od rana do późnych godzin wieczornych. Rzeczywiście tutaj wcześniej to nawet nie była łąka, tylko po prostu krzaki. Działka czekała rzeczywiście na swój moment, ten teren doczekał się i teraz ten krajobraz jest całkiem inny. Oczywiście w ramach tego obiektu mamy boisko z płytą ze sztuczną murawą z certyfikatem FIFA Quality co bardzo ważne, bo mamy pewność, że jest dobrze wybudowana i że można tutaj rozgrywać mecze wielu różnych lig - mówił Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra.

Inwestycja pochłonęła ponad  6 milionów złotych, z czego połowę tej kwoty gmina otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 - Jestem pod ogromnym wrażeniem, ręce się same do braw skłaniają. Tutaj gratuluję panu wójtowi, samorządowi Lisiej Góry, że wpadli na taki wspaniały pomysł, zdobyli środki finansowe z Ministerstwa Sportu na ten cel. Patrząc na to lada chwila obiekt, będzie już przygotowany normalnej eksploatacji. Myślę, ze tutaj dzieci, młodzież, dorośli, będą spędzać wiele godzin czasu, aby budować swoją tężyznę fizyczną i jeszcze raz tutaj wielkie ukłony dla samorządu gminy Lisia Góra, że w tym pięknym miejscu zbudował ten wspaniały obiekt sportowy, który będzie wielu pokoleniom - dodał Wiesław Krajewski, poseł na Sejm RP. 

Na nowym boisku od przyszłego sezonu swoje mecze ligowe rozgrywać będą piłkarze Orła Lisia Góra. Oprócz tego kompleks ma służyć również mieszkańcom. Dzięki sztucznej nawierzchni na boisku mecze będzie można rozgrywać przez cały rok. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe