Prezydent Duda wrócił z Ukrainy. W czasie jego wystąpienia w Kijowie ogłoszono alarm przeciwlotniczy

  • 23.05.2022, 11:23
  • TVN24/x-news
Prezydent Duda wrócił z Ukrainy. W czasie jego wystąpienia w Kijowie ogłoszono…

Przemyśl (woj. podkarpackie). Dziś nad ranem prezydent Andrzej Duda wrócił z Ukrainy. Podczas porannej konferencji prasowej na dworcu w Przemyślu podkreślał, jak ważna jest pomoc dla tego kraju. Andrzej Duda spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, a wcześniej wygłosił orędzie przed Radą Najwyższą Ukrainy.

Podczas wizyty Andrzeja Dudy w ukraińskim parlamencie został ogłoszony w Kijowie alarm przeciwlotniczy. Wojsko rosyjskie wystrzeliło pociski w stronę ukraińskiej stolicy, ale, jak przekazał były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, zadziałał system obrony powietrznej.

- Ja tego alarmu nie słyszałem w ogóle występując w Radzie Najwyższej. My po prostu zakończeniu mojego wystąpienia, po pożegnaniu z deputowanymi przeszliśmy z panem prezydentem do innej części budynku, a a następnie wyjechaliśmy z budynku i przejechaliśmy do siedziby pana prezydenta. Ja tego alarmu w ogóle nie odnotowałem, ale wiem, że był – relacjonował prezydent Andrzej Duda.

Prezydent: NATO musi być twarde, NATO musi wzmocnić wschodnią flankę

- NATO musi być twarde, NATO musi wzmocnić wschodnią flankę, NATO musi prowadzić konsekwentną politykę obrony poprzez odstraszanie potencjalnego napastnika, jakim jest Rosja - podkreślał prezydent Andrzej Duda podczas porannej konferencji prasowej na dworcu w Przemyślu, chwilę po powrocie z Ukrainy.

- Chciałbym, żeby tego dopełnił zbliżający się szczyt NATO w Madrycie, chciałbym żeby zostały podjęte decyzje o wzmocnieniu wschodniej flanki, o stworzeniu brygadowych grup bojowych, o stworzeniu mocniejszych sił obronnych, antyrakietowych i przeciwlotniczych, żebyśmy się w tej części Europy czuli bezpieczni. To może nam dziś zapewnić tylko kolektywna wspólna obrona, jaką daje Sojusz Północnoatlantycki – dodał prezydent.

Andrzej Duda w Kijowie wygłosił orędzie przed Radą Najwyższą Ukrainy, co jak mówił było dla niego dużym wyróżnieniem, i spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe