Budowa Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie na finiszu. Obiekt będzie gotowy dużo wcześniej niż planowano

  • 10.05.2022, 13:24
  • Gabriela Kudła
budowa-samorzadowego-centrum-kultury-i-bibliotek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa budowa Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Na ogromnym placu przy ulicy Rudnickiego, na którym jeszcze do niedawna znajdowało się boisko, teraz stanął budynek o powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych, w którym znajdzie się oprócz biblioteki i centrum kultury - sala koncertowa, pracownie artystyczne i nawet kino. Na ten moment jest to największa inwestycja realizowana przez gminę. Pochłonie ponad 10 milionów złotych.

 -  W ramach tej inwestycji powstaje budynek do działalności kulturalnej. Mają się tu znajdować pomieszczenia na zajęcia plastyczne, muzyczne, jak również sala konferencyjna, sala widowiskowa oraz przygotowujemy się do uruchomienia kina za rogiem, w tym budynku. Także spełniałoby już oczekiwania mieszkańców gminy Szczucin - mówił Tomasz Bełzowski, zastępca burmistrza Szczucina. 

Miejsca, gdzie teraz odbywają się zajęcia i mieści się biblioteka, znajdują się w dwóch osobnych budynkach, jeden łączony ze strażą pożarną, drugi z opieką społeczną. Już niebawem będzie to jeden samodzielny obiekt. 
 

 - Wszystko w jednym miejscu i również musimy na to po patrzeć, że znajduje się to przy największej Szkole Podstawowej w Szczucinie, gdzie znajduje się 600 uczniów, jaki również nieopodal jest przedszkole. Wszystko jest zgromadzone prawie na tym samym terenie - dodał Tomasz Bełzowski. 

Umowę z wykonawcą na realizację  tej inwestycji gmina podpisała w połowie lipca 2021 roku. Z nowo wybudowanego obiektu mieszkańcy planowo mieli zacząć korzystać od grudnia 2022 roku. Natomiast już teraz wiemy, że budynek prawdopodobnie oddany do użytku zostanie jeszcze w sierpniu.    

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe