74. rocznica bohaterskiej śmierci Lotników Polskich w Nieszkowicach Wielkich

  • 15.08.2018, 10:35 (aktualizacja 15.08.2018, 17:05)
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-08-15-74-rocznica-bohaterskiej-smierci-lotnikow-polskich-nieszkowicecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uczcili pamięć lotników, którzy zginęli w Nieszkowicach Wielkich. W nocy z 14 na 15 sierpnia 1944 roku w tej miejscowości rozbił się bombowiec Liberator, który wracał z nad opanowanej powstaniem Warszawy. Na wzgórzu, gdzie lotnicy ponieśli śmierć w 74. rocznicę tego wydarzenia modlono się za poległych i złożono kwiaty.

Uczniowie zespołu szkół gminnych im. Lotników Polskich przygotowali przedstawienie nawiązujące do wydarzeń z czasów walki o wolność naszej Ojczyzny. Dzieci i młodzież pamiętała też o swoich patronach - lotnikach, którzy zginęli bohaterską śmiercią w Nieszkowicach Wielkich.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe