Cheerleaderki z regionu zbierają na wyjazd na Mistrzostwa Świata. Każdy może pomóc

  • 26.01.2022, 15:39
  • Gabriela Kudła
cheerleaderki-zbieraja-na-wyjazd-na-mistrzostwa-swiata.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Odnosząca wielkie sukcesy na arenie zarówno polskiej jak i międzynarodowej drużyna cheerleaderek z Bobrownik Wielkich po raz kolejny ma szanse wystąpić w Mistrzostwach Świata oraz w Mistrzostwach Europy. Jedyne co dzieli je od możliwości wygranej i spełnienia swoich marzeń to fundusze, bowiem szacunkowy koszt obu wyjazdów to 100 tysięcy złotych. Dziewczyny środki na podróż muszą zebrać jak najszybciej.

- Uruchomiliśmy zbiórkę na portalu zrzutka.pl, na wyjazd na te dwie wielkie imprezy i prosimy serdecznie wszystkich ludzi dobrej woli o jakiekolwiek wpłaty na to konto. Mamy również stowarzyszenie, więc jeżeli sponsorzy chcieliby przekazać jakąś kwotę również mogą przekazać to na konto w formie darowizny na konto stowarzyszenia - mówiła Agnieszka Wlezień, trenerka Cheerleaders Academy All Stars. 

Zebrane środki mają pokryć opłatę akredytacyjną, koszty biletów lotniczych, koszty noclegów i wyżywienia. 

 - W przypadku tych dwóch wyjazdów to są bardzo duże kwoty, bo około 50 tysięcy jest to na mistrzostwa świata, gdzie pojedzie reprezentacja czterech zawodniczek + trener, natomiast na Mistrzostwa Europy jedzie cały zespół i to jest kwota od 45 do 50 tysięcy złotych  - dodała Agnieszka Wlezień. 

Dziewczyny nominację na mistrzostwa świata otrzymały już po raz trzeci. W ubiegłym roku międzynarodowe zawody rozegrane zostały online, wtedy drużyna z Bobrownik Wielkich rywalizując z najlepszymi zespołami z całego świata zajęła 8 miejsce. 

 - Zespól Voltage to jest zespół juniorski, występujemy w kategorii taneczno-akrobatycznej cheer. Występujemy na Mistrzostwach Polski. Jesteśmy pięciokrotnym pod rząd medalistą tych mistrzostw. W tym roku uzyskałyśmy nominacje zarówno na Mistrzostwa Świata, które odbędą się już w kwietniu w Orlando w Stanach, jak i zdobywając puchar polski zakwalifikowałyśmy się na Mistrzostwa Europy w Grecji - tłumaczyła Agnieszka Wlezień.

W rozmowie z nami, dziewczyny, podkreślały, że bycie cheerleaderką to też wiele wyrzeczeń, a wyjazdy na mistrzostwa światowej rangi dają im niesamowitą motywację na treningach.    

- Mamy bardzo dużą motywację teraz, żeby pojechać teraz na zawody i się pokazać szerszej publiczności. Pojedziemy z dużym nastawieniem, żeby wygrać. Zawsze mamy dobre nastawienie, nieważne, które miejsce zajmiemy, zawsze myślimy pozytywnie - mówiła Patrycja Mitera, Cheerleaders Academy All Stars. 


 - Byłyśmy zaskoczone, ale już niejednokrotnie dostawałyśmy nominacje, ale niestety z niewystarczających środków finansowych nie miałyśmy jak jechać. Tym razem mamy nadzieje, że uda się nam zebrać te pieniądze i wyjedziemy na mistrzostwa - dodała Anna Dreń, Cheerleaders Academy All Stars. 

Wyjazd dziewczyn można wspomóc poprzez wpłacanie pieniędzy za pomocą portali zrzutka.pl. Bieżące informacje na temat działalności zespołu można śledzić natomiast w mediach społecznościowych. 

 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe