Silny wiatr niszczył dachy i łamał drzewa. Strażacy z regionu tarnowskiego mieli sporo pracy

  • 17.01.2022, 15:40
  • Wioletta Zarębska
silny-wiatr-niszczyl-dachy-i-lamal-drzewa-strazacy-z-regionu-tarnowskiego-mieli-sporo-pracy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uszkodzone poszycia dachowe, połamane drzewa i przerwy w dostawie energii elektrycznej – to skutki wichury, która przeszła nad regionem tarnowskim. Podobne zdarzenia miały miejsce w całym kraju. W Tarnowie i okolicy – jak dotąd – strażacy do szkód wyrządzonych przez silny wiatr wyjeżdżali około 20 razy.

- Zgłoszenia dotyczyły połamanych drzew, w jednym przypadku usuwaliśmy zerwany baner reklamowy i w dwóch przypadkach zerwane dachy, to znaczy uszkodzone poszycie dachu – wyjaśniał mł. Bryg. Marcin Opioła, rzecznik prasowy KM PSP w Tarnowie.

Dwa dachy zostały zniszczone na terenie Woli Rzędzińskiej – jeden na domu mieszkalnym, a drugi na budynku gospodarczym. Jak relacjonuje rzecznik komendanta straży pożarnej w Tarnowie silny wiatr więcej szkód wyrządził w regionie tarnowskim niż w samym mieście.

- Najwięcej tych zdarzeń odnotowujemy w rejonie, właściwie we wszystkich gminach powiatu tarnowskiego, w Tarnowie były trzy zdarzenia – dodawał mł. Bryg. Marcin Opioła.

O tym, że będzie mocno wiać Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało już wczoraj za pomocą specjalnych alertów rozsyłanych do mieszkańców kraju.

- My również dostaliśmy takie ostrzeżenia, że mogą wystąpić takie wichury. Tutaj jeżeli chodzi o zachowanie się w czasie tych wichur to należy unikać otwartych przestrzeni, w miarę możliwości szukać schronienia w budynkach mieszkalnych, ale również sprawdzić i pozamykać okna w naszych budynkach, pousuwać wszystkie mogłyby zostać poderwane przez wiatr z balkonów, parapetów i podwórek. To mogą być doniczki, karmniki, suszarki do prania – przypominał mł. Bryg. Marcin Opioła.

W czasie prognozowanych wichur należy też unikać parkowania samochodów pod drzewami i liniami energetycznymi.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe