Autobusy w Tarnowie będą kursować po staremu, ale tylko przez tydzień

  • 09.01.2022, 21:21
  • Zbigniew Filar
Autobusy w Tarnowie będą kursować po staremu, ale tylko przez tydzień

Według wcześniejszych zapowiedzi, od 3 do 28 stycznia, z powodu przerwy w nauce, autobusy miejskie w Tarnowie miały kursować według tzw. rozkładu specjalnego. Ponieważ jednak uczniowie wracają na tydzień do szkół, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami od 10 do 14 stycznia przywrócony będzie standardowy rozkład jazdy.

Decyzja o tym, iż od 3 do 28 stycznia autobusy miejskie w Tarnowie będą kursować według tzw. rozkładu specjalnego została spowodowana nieobecnością w tym czasie w szkołach uczniów, a właśnie to oni stanowią główną grupę pasażerów. Jak wskazują pomiary tzw. potoków pasażerskich, które mogą być obecnie dokonywane w każdym autobusie każdej linii, podczas przerw w nauce napełnienie autobusów znacząco spada. W związku z ograniczeniem kursów, liczba przejechanych w tym czasie przez autobusy kilometrów miała się zmniejszyć o około 28 procent, co przyniosłoby wymierne oszczędności.

Zarząd Dróg i Komunikacji ustalił jednak wcześniej w porozumieniu z władzami miejskimi, iż gdy minister podejmie decyzję o powrocie uczniów do szkół, na ten czas autobusy kursować będą według standardowego rozkładu jazdy.

Tak się stanie od 10 do 14 stycznia, bowiem wówczas uczniowie wracają do szkół. Później w Tarnowie uczniowie rozpoczynają dwutygodniowe ferie zimowe, więc na czas od 17 do 28 stycznia znowu wracają rozkłady specjalne, a od 31 stycznia, wraz powrotem uczniów po feriach, kursy na wszystkich liniach autobusowych odbywać się będą według normalnych rozkładów.

Rozkłady jazdy umieszone są na każdym przystanku autobusowym, sprawdzić je można również na stronie internetowej Zarządu Dróg i Komunikacji pod adresem http://rozklad.komunikacja.tarnow.pl/ oraz w odpowiednich aplikacjach na smartfony.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe