Tragiczny koniec poszukiwań trzech Polaków w Tatrach. Słowaccy ratownicy odnaleźli ich ciała

  • 09.01.2022, 15:37
  • TVN24/x-news
Tragiczny koniec poszukiwań trzech Polaków w Tatrach. Słowaccy ratownicy…

Słowackie służby odnalazły trzy ciała Polaków, którzy byli poszukiwani od piątku. Mężczyźni zginęli w czasie wyprawy na Gerlach. W pobliżu góry odnaleziono ich ciała.

Poszukiwania - przy udziale polskich ratowników - trwały niemal przez całą sobotę. - Polaków nie udało się zlokalizować. Ratownicy odnaleźli ciała około południa w niedzielę.

TOPR podkreśla, że obecnie trzeba być dobrze przygotowanym do aktywności w górach, bo warunki nie są łatwe i przyjazne.Gerlach wznosi się na 2655 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem w Tatrach oraz w całych Karpatach. Leży w całości po słowackiej stronie Tatr. Szczyt dostępny jest jedynie dla taterników. Turyści niemający uprawnień taternickich nie mogą samodzielnie go zdobywać. Najczęściej uczęszczane wejście na Gerlach jest poprowadzone z Doliny Wielickiej. Szczyt można także zdobyć z Doliny Batyżowieckiej.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe