Region. W długi weekend sylwestrowo-noworoczny na drogach było bezpiecznie, ale policja już wystawia "drogie" mandaty

  • 04.01.2022, 12:00
  • Wioletta Zarębska
region-w-dlugi-weekend-na-drogach-bylo-bezpiecznie-ale-policja-juz-wystawia-drogie-mandaty.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Bez wypadków, za to z kolizjami i nietrzeźwymi kierowcami – jednak mimo wszystko długi weekend sylwestrowo-noworoczny na drogach regionu okazał się wyjątkowo bezpieczy. W regionie tarnowskim doszło do 7 kolizji, na terenie powiatu dąbrowskiego do 2, a w regionie brzeskim do jednej. Policja złapała też 3 nietrzeźwych kierowców, dwóch w regionie tarnowskim i jednego w brzeskim.

- Mieliśmy zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących i tutaj rekordzistą okazał się mężczyzna prowadzący samochód w Charzewicach, w wydychanym powietrzu miał ponad 2,8 promila, drugi mężczyzna w Nowy Rok, niecałe pięć godzin po ogłoszeniu nowego roku w Tarnowie na ulicy Targowej w wydychanym powietrzu miał 1,2 promila alkoholu - wyjaśniał asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie. 

- 1 stycznia policjanci w godzinach wieczornych zatrzymali do kontroli 43-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który kierował samochodem marki audi. Badania stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten mężczyzna za to przestępstwo odpowie teraz przed sądem, zostało mu również zatrzymane prawo jazdy - dodawał asp. sztab. Grzegorz Buczak z KPP w Brzesku. 

Na terenie powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego odnotowano w sumie 9 kolizji.

- Nie doszło do żadnego wypadku, a co za tym idzie nie było żadnych osób rannych i to jest chyba w tym momencie najważniejsze. Odnotowaliśmy w ten sylwestrowo-noworoczny weekend w sumie tylko 7 kolizji drogowych, co uważam, że jest naprawdę dużym sukcesem – chwalił oficer prasowy tarnowskiej policji. 

- Możemy stwierdzić, że na terenie powiatu dąbrowskiego było bezpiecznie. 2 stycznia doszło do dwóch kolizji, w tym jednej na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Radwan z udziałem samochodu ciężarowego, natomiast druga z nich miała miejsce w miejscowości Dąbrowica. Byłą to kolizja drogowa z udziałem samochodu i osoby poruszającej się jednośladem - wyjaśniała st. asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy KPP w Dąbrowie Tarnowskiej. 

- Policjanci likwidowali jedną, niegroźną kolizję drogową. Policjanci na sprawcę tej kolizji nałożyli mandat karny w wysokości 1 020 złotych zgodnie z nowych taryfikatorem, który obowiązuje od 1 stycznia tego roku - dodawał asp. sztab. Grzegorz Buczak. 

Takich drogich mandatów był więcej.

- Policjanci od nowego roku korzystają z nowego taryfikatora najwyższy mandat nałożony to kwota 1 500 złotych za przekroczenie dozwolonej prędkości - wyjaśniała rzeczniczka dąbrowskich policjantów. 

- Wartą podkreślenia sytuacją jest 2 stycznia. Na autostradzie zawodowy kierowca, kierujący zestawem ciągnik siodłowy z naczepą na wysokości węzła Brzesko został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że kierujący posługiwał się nie swoją kartą kierowcy, co za tym idzie popełnił wykroczenie, w związku z czym zostało zabrane mu jego prawo jazdy, została zatrzymana karta kierowcy, której używał i został nałożony na niego mandat karny w wysokości 2 000 złotych - opisywał asp. sztab. Paweł Klimek. 

Przypomnijmy, że od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Według określonych w przepisach stawek za przekroczenie prędkości do 10 km/h trzeba będzie zapłacić 50 zł, ale już za jazdę szybszą od 71 km/h – 2,5 tysiąca złotych. Co więcej, kierowca, który drugi raz w ciągu dwóch lat zostanie przyłapany na przekroczeniu prędkości powyżej 30 km/h otrzyma podwójną karę.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe