W Koszycach Wielkich trwają ostatnie przygotowania do rozświetlenia Miasteczka Bożonarodzeniowego

  • 21.12.2021, 13:44
  • Daria Kurczab
w-koszycach-wielkich-trwaja-ostatnie-przygotowania-do-rozswietlenia-miasteczka-bozonarodzeniowego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rozświetlenie Miasteczka Bożonarodzeniowego wraz z Kiermaszem Świątecznym coraz bliżej. W Koszycach Wielkich podobnie jak przed rokiem znów będzie się unosić wyjątkowa atmosfera, a mieszkańcy, także sąsiedniego Tarnowa i okolicznych gmin, będą sobie robić zdjęcia na tle kolorowych i błyszczących dekoracji. Tym bardziej że w tym roku będą one promowane nagrodami. Miasteczku Bożonarodzeniowemu towarzyszy bowiem specjalny konkurs. Całość organizuje Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

- Dzisiaj wszyscy tutaj się zebraliśmy. Całe Centrum Kultury, również pracownicy basenu, pracownicy Domu Kultury, aby własnymi siłami razem przygotować tutaj dla państwa miasteczko, świąteczne. Mamy przepiękne iluminacje, przepiękne choinki, przepiękne ozdoby, a będzie jeszcze piękniej już 23 grudnia – podkreślała Angelika Marszałek z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

W Centrum Wsi w Koszycach Wielkich trwają ostatnie przygotowania do rozświetlenia Miasteczka Bożonarodzeniowego.

- Trwają pracę przygotowawcze. Przygotowujemy się do 23 grudnia. To jest dzień przed wigilią. Chcemy przygotować dla mieszkańców Koszyc Wielkich i gminy Tarnów, ale również mieszkańców regionu piękne miasteczko świąteczne. W tamtym roku się to sprawdziło. Było pięknie, cudownie. Mieszkańcy tłumnie tutaj przychodzili, robili sobie zdjęcia – dodał Grzegorz Kozioł, Wójt Gminy Tarnów

Będzie przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, wspólne kolędowanie, zimowa herbatka, gorąca czekolada i pierniczki dla każdego, niespodzianki dla najmłodszych, przejażdżki wozem z reniferami oraz kiermasz ciast i pyszności od Kół Gospodyń Wiejskich

- Możemy się spodziewać większych atrakcji nawet jak w roku ubiegłym, ponieważ sobie założyliśmy, że co roku będziemy coś jeszcze dokładać do tych światełek, a oprócz tego, jak to się mówi, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, przy tym rozświetlonym pięknym miasteczku postanowiliśmy zrobić Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w czwartek. Na tym Kiermaszu będzie można nabyć ciasta, można będzie poczęstować się herbatką, którą przygotują pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek, taką herbatką zimową. Będzie też się można napić gorącej czekolady – wyjaśniał Eugeniusz Wojtarowicz, mieszkaniec i Radny Koszyc Wielkich.

Każdy, kto odwiedzi Miasteczko Bożonarodzeniowe w Koszycach Wielkich, zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie na tle dekoracji świątecznych, może otrzymać atrakcyjne nagrody. Do wygrania sanki, jabłuszka i deska snowboardowa.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe