Pożar domu na ul. Kwiatkowskiego w Tarnowie. Domownicy przebywali na kwarantannie

  • 08.12.2021, 16:49
  • Gabriela Kudła
pozar-domu-na-ul-kwiatkowskiego-w-tarnowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Tarnowie na ulicy Kwiatkowskiego pomiędzy rondem Żołnierzy Wyklętych a mostem na rzecze Biała doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego.

 - Po godzinie 13:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze domu, po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się konstrukcja dachu. Trzy osoby zamieszkujące dom, opuściły go o własnych siłach przed naszym przybyciem. W tym momencie na miejscu zdarzenia znajduję się Prezydent Miasta Tarnowa, jak również pani Dyrektor Zarządzania Kryzysowego, te osoby są pod opieką - mówił bryg. Michał Kotus, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie.

W domu przebywały w sumie 3 osoby, w tym jedna z potwierdzonym wynikiem testu na COVID-19. Pozostałe dwie przebywały na kwarantannie.

 - Działania zastępów straży pożarnej polegały najpierw na odłączeniu zasilania w prąd i w media, dokonania rozpoznania oraz podania 3 prądów gaśniczych w natarciu. Sytuacja o tyle była skomplikowana, że paliło się ocieplenie pomiędzy podbitką dachu a pokryciem zewnętrznym - dodał bryg. Michał Kotus. 

W trakcie akcji gaśniczej na ulicy Kwiatkowskiego występowały utrudnienia ruchu. Na miejsce zadysponowani zostali strażacy z PSP w Tarnowie oraz Straż Zakładów Azotowych. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe