Sukces uczennicy ZSEO w Tarnowie. Wystąpiła w finale WorldSkills Poland 2021

  • 30.11.2021, 14:40
  • Źródło: ZSEO Tarnów
Sukces uczennicy ZSEO w Tarnowie. Wystąpiła w finale WorldSkills Poland…
Uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie w ubiegłym tygodniu wzięła udział w finale konkursu World Skills Poland 2021, reprezentując nie tylko nasze miasto, ale i całą Małopolskę.

W dniach 25-26 listopada w Gdańsku odbył się finał krajowego etapu konkursu WorldSkills Poland 2021. Młodzież z całej Polski rywalizowała w nim w kilku konkurencjach technicznych i zawodowych o bilet na światowy finał, jaki odbędzie się w Szanghaju. Jedną z uczestniczek była Wiktoria Radwańska – na co dzień uczennica czwartej klasy technikum hotelarskiego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Dziewczyna wystąpiła w konkurencji obsługa gości hotelowych.

Jesteśmy dumni z naszej uczennicy. Wiktoria w Gdańsku reprezentowała bowiem nie tylko naszą szkołę, ale całe województwo małopolskie. To duży sukces - podkreśla Robert Kozioł, dyrektor tarnowskiego ZSEO.

W czasie dwudniowej imprezy uczniowie ze szkół technicznych i zawodowych rywalizowali wykonując praktyczne zadania ze swoich dziedzin. W konkurencji, w której wystąpiła Wiktoria Radwańska, o tytuł i przepustkę na światowe finały zmierzyło się dziesięć osób. Postawiono przed nimi zadania wymagające dużej wiedzy zawodowej, znajomości języka angielskiego (m.in. obsługi gości zagranicznych), a także umiejętności podejmowania szybkich decyzji w sytuacjach nieprzewidzianych i działania pod presją czasu. Wykonanie poszczególnych etapów konkursu obserwowali i oceniali eksperci.

Uczennica ZSEO, dla której było to pierwsze tego typu duże wydarzenie, ostatecznie uzyskała tytuł finalistki WorldSkills Poland 2021, otrzymując dodatkowo pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe oraz zyskując cenne doświadczenie, które zaprocentuje zapewne w przyszłości.

Tak dobrego wyniku, jak finał prestiżowego konkursu, jakim jest WorldSkills Poland, nie udałoby się osiągnąć gdyby nie nauczyciele pracujący w ZSEO. W tym roku opiekunem i mentorem Wiktorii była pani Anna Jarosz, nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunkach turystycznym i hotelarskim – tłumaczy dyrektor Kozioł. – Warto dodać, że w ubiegłym roku w tym samym konkursie, ale w konkurencji dotyczącej carvingu, Małopolskę reprezentował również nasz uczeń, Dawid Lisak. Pokazuje to, że ZSEO jest placówką kształcącą na wysokim poziomie, skupiającą się na indywidualnym podejściu do uczniów oraz wyszukującą i dbającą o talenty.

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills, które promują szkolnictwo zawodowe.

Źródło: ZSEO Tarnów

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe