Uprawiali i handlowali marihuaną. Jest wyrok dla dilerów narkotykowych, którzy działali w Tarnowie i regionie

  • 19.11.2021, 13:59
  • Wioletta Zarębska
uprawiali-i-handlowali-marihuana-jest-wyrok-dla-dilerow-narkotykowych-ktorzy-dzialali-w-tarnowie-i-regionie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowski sąd wydał wyrok dla dilerów narkotykowych, którzy działali na terenie miasta i jego okolicy. Wytwarzali oni, a potem wprowadzali w obrót marihuanę. Wpadli, dzięki pracy operacyjnej policjantów. U jednego z nich wykryto 10 kilogramów marihuany. Jak się okazało w trakcie policyjnego śledztwa oskarżeni hodowali też prawie 350 krzewów konopi indyjskich.

- Za te zachowania został skazany na karę 4 lat pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 300 stawek dziennych po 50 złotych każda. Dwóch innych oskarżonych odpowiadało za współudział w uprawie krzewów marihuany oraz za inne przestępstwa narkotykowe, w tym takie wytwarzanie środków odurzających – wyjaśniał sędzia Tomasz Kozioł.

Śledztwo wykazało, że te osoby wyprodukowały ponad 5 kg marihuany.

- Ci sprawcy zostali skazani na kary pozbawienia wolność, jeden z nich odpowiadał dodatkowo za inne przestępstwa na karę trzech lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz 200 stawek dziennych grzywny po 50 złotych każda, a kolejny na karę trzech lat pozbawienia wolności i również grzywnę w wysokości 200 stawek dziennych w wysokości 50 złotych każda – sędzia Tomasz Kozioł.

Wyrok jest nieprawomocny, oskarżonym przysługuje apelacja do Sądu Apelacyjnego w Krakowie

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe