"Na razie wieje dużym optymizmem" – gmina Radłów komentuje sprzedaż zabytkowego majątku Dolańskich

  • 25.10.2021, 17:07
  • Wioletta Zarębska
gmina-radlow-komentuje-sprzedaz-zabytkowego-majatku-dolanskich.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pomysł sprzedaży Pałacu Dolańskich, a w zasadzie całego zespołu pałacowo-parkowego w Radłowie od początku budził sporo emocji. Przypomnijmy, że obiekt ten należał do powiatu tarnowskiego, jednak po wygaszeniu szkoły średniej, która działała na terenie zabytkowej posesji pojawiła się informacja o chęci spieniężenia pałacu przez samorząd. Z kolei gmina Radłów, na której terenie leży obiekt chciała go otrzymać za symboliczną kwotę, lub po bardzo okazyjnej cenie. Władze Radłowa podnosiły przy tym, że nie chcą by obiekt pełnił funkcję komercyjną i był zamknięty dla mieszkańców.

- Już w końcu wszystkim ciśnienie zeszło, w tym całym ambarasie, w tym zamieszaniu na końcu stało się chyba dobrze. Z deklaracji, które słyszeliśmy od nowego właściciela to same dobre wiadomości płyną. Mam nadzieję, że jeżeli to zostanie podtrzymane i będzie to obiekt użyteczności publicznej, muzeum, czy będzie on otwarty dla społeczeństwa – to jesteśmy dwoma rękami za tym. Czekamy na pierwsze spotkanie z nowym właścicielem - wyjaśniał Wiesław Armatys, zastępca burmistrza gminy Radłów. 

Pałac Dolańskich trafił w ręce właściciela firmy Bruk-Bet, znanego biznesmena i filantropa.

- Pewnie, że szkoda, że to już jest majątek w rękach prywatnych, ale być może lepsze to, niż że nie będzie tam prowadzona żadna działalność komercyjna, że to nie będzie wyizolowane od społeczeństwa. My mamy tam też park, który w części jest przez nas wyremontowany. Myślę, że przy dobrym kompromisie nasz obiekt będzie służył nowemu właścicielowi i obiekt pana Witkowskiego będzie służył mieszkańcom – dodawał Wiesław Armatys, zastępca burmistrza gminy Radłów. 

Gmina Radłów planuje spotkanie z nowym właścicielem Pałacu Dolańskich. Władze samorządowe liczą też na to, że na sali sportowej znajdującej się na terenie zespołu pałacowo-parkowego będą trenować piłkarze z Bruk-Betu Termaliki Niecieczy.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe