Ujazd. Bus przewożący niepełnosprawnych zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Na miejsce zdarzenia przybył wicewojewoda

  • 19.10.2021, 13:37
  • Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Ujazd. Bus przewożący niepełnosprawnych zderzył się z ciągnikiem rolniczym.… Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Kolejny niełatwy sprawdzian za małopolskimi służbami. Rano w miejscowości Ujazd w powiecie bocheńskim wydarzył się wypadek z udziałem busa przewożącego osoby niepełnosprawne. Zderzył się on z ciągnikiem. Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej Trzciana - Kamionna. Na polecenie wojewody małopolskiego Łukasza Kmity na miejsce udał się II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Busem przewożeni byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie, głównie osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Podróżowali z opiekunem.

W wypadku poszkodowanych zostało 14 osób. Jedna osoba zginęła.

Działania ratownicze prowadzone były przez 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji uczestniczyło 12 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej: 40 ratowników i 11 pojazdów.

Policja zabezpieczała objazdy i miejsce wypadku.  Na miejscu pracowało 14 policjantów z wykorzystaniem 5 radiowozów. Dalsze czynności, pod kątem ustalenia przyczyny wypadku, prowadzone są pod nadzorem Prokuratury.

Informacja o wypadku została przekazana służbom o 8.13. Po ośmiu minutach na miejscu była już jednostka OSP Trzciana. O 10.19 ostatnia osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala. Poszkodowani, w tym dwie osoby w stanie ciężkim, trafili do szpitali w Bochni, Brzesku, Krakowie i Limanowej. Podopiecznym ŚDS-u została zapewniona pomoc psychologiczna.

- Dziękuję wszystkim zaangażowanym służbom  za sprawność i szybkość działania oraz ogromne zaangażowanie. To była trudna i wymagającą akcją, konieczna była koordynacja na wielu poziomach. Przekazuję wyrazy współczucia rodzinie osoby, która zginęła - mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe