IV Liceum Ogólnokształcące wysłało kapsułę czasu w przyszłość. Ma zostać otwarta w 2045 roku

  • 05.10.2021, 13:55
  • Daria Kurczab
kapsula.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W 2045 roku uczniowie i nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie-Mościcach koniecznie muszą sobie przypomnieć o pewnej rzeczy znajdującej się w gablocie na drugim piętrze szkoły. To kapsuła czasu, którą wysłano w przyszłość. Ma zostać otwarta właśnie za 25 lat, kiedy to szkoła będzie obchodziła swoje 100-lecie.

- Jesteśmy jeszcze pełni wrażeń i emocji po uroczystościach jubileuszowych, które miały miejsce w sobotę. To była część oficjalna jubileuszu 75-lecia naszego ukochanego liceum IV w Mościcach. Dzisiaj kontynuujemy nasze świętowanie. Tak jak powiedziałam jeszcze pełni wzruszeń i pełni emocji, dlatego, że pewnie o tym dniu nie szybko zapomnimy. Znajdujemy się w tym miejscu, gdzie jest też sztandar naszej szkoły, czyli miejsce, w którym oddajemy szczególną cześć tej szkole. Chcę tutaj, powiedziałem dla nas szczególnie ważne. I właśnie w tym miejscu znajduje się nasza kapsuła czasu – mówiła Anetta Święch.

- Za każdym razem tego typu uroczystości są oczywiście czymś niezwykłym dla społeczności szkolnej. Nie często tak naprawdę są takie okazje, więc szczególne trzeba je celebrować. Jest bardzo dobrym momentem do tego, aby taki rodzaj kapsuły czasu, rodzaj zbioru pamiątek, który dzisiejsze czasy świetnie charakteryzuje – mówił Marek Smoła.

Uczniowie, pracownicy szkoły oraz goście byli świadkami umieszczenia w kapsule czasu najważniejszych rzeczy obecnych czasów.

- Bardzo pięknie przygotowany akt erekcyjny. W tym akcie erekcyjnym są informacje bardzo ważne. Oprócz tego w tej kapsule znajduje się także nasze zaproszenie jubileuszowe, które wystosowaliśmy do naszych gości, do absolwentów. Znajduje się też przemówienie, które zostało wygłoszone podczas części oficjalnej – mówiła Anetta Święch.

W kapsule znalazł się arkusz maturalny, listy klas, słownik młodzieżowy, smartfon oraz znak dzisiejszych czasów, czyli maseczka. Umieszczony został również list napisany przez uczniów.

- Cieszymy się, że uczniowie ten list napisali i na pewno to będzie list, który wywoła niezwykłe poruszenie za 25 lat, kiedy on będzie odczytywany. W tej kapsule czasu znajdują się także codzienne gazety, czyli gazety z soboty, które będą za 25 lat informowały o tym, co działo się w tym dniu czy w okolicach tego dnia – mówiła Anetta Święch.

Kapsuła została przewiązana sznurem, który symbolizuje czas i jego przemijanie.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe