IV Memoriał Krystiana Rempały. W Tarnowie zakończono sezon, upamiętniając tragicznie zmarłego kolegę z toru

  • 25.09.2021, 01:11
  • Daria Kurczab
memorial-krystiana-rempaly.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Memoriał ku pamięci tragicznie zmarłego zawodnika „Jaskółek” Krystiana Rempały odbył się w piątkowy wieczór. W tym roku postanowiono wrócić do formatu turnieju indywidualnego. W nim na starcie pojawiła się szesnastka zawodników. Na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Smektała, zawodnik Włókniarza Częstochowa, który w pięciu startach zdobył 13 punktów.

- Z Krystianem razem zaczynaliśmy, ponieważ jesteśmy z tego samego rocznika. Trzymam się z Panem Jackiem, zawsze jesteśmy na telefonie i jak tylko zadzwonił, że jest coś organizowane, to nawet się nie zastanawiałem, tylko od razu powiedziałem, że przyjadę. Zawsze bardzo chętnie przyjeżdżam do Tarnowa na Memoriał Krystiana – mówił Bartosz Smektała.
Bartosz Smektała znakomity zawodnik, ale także rówieśnik Krystiana wyraził uznanie dla kibiców, którzy licznie przybyli na stadion.

- Podziwiam kibiców, że wytrzymywali, bo u nas jest inaczej, bo jednak jesteśmy rozgrzani cały czas, ale to takie fajne zakończenie sezonu tutaj w Tarnowie. Ja przyjeżdżając tutaj, chciałem wygrać. Prawda jest taka, że w tym sezonie mało kiedy stawałem na podium i chciałem te zawody po prostu wygrać – mówił Bartosz Smektała.

Na turnieju nie mogło zabraknąć siostry Krystiana, która nieustannie wspierała go w swojej karierze żużlowej.

- Bardzo się cieszymy, że to już IV Memoriał Krystiana. Bardzo jest nam miło, że tyle ludzi o nim pamięta, że cały czas jest to pamięć. Myślę, że takie właśnie wydarzenia są bardzo potrzebne, bo to one go upamiętniają. Tyle możemy dla niego zrobić – mówiła Martyna Rempała.

Mimo że Krzysztof Lechowicz został prezesem Unii Tarnów niedawno, kontynuuje tradycję swojego poprzednika, by uczcić pamięć zmarłej „Jaskółki”

- Zawody uważam za ciekawe. Gratuluję oczywiście wszystkim zawodnikom, którzy brali udział, ale wiadomo też, gratuluję wszystkim, którzy stanęli na podium, więc patrząc na to jako całokształt, jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tym trudnym sezonie, bardzo trudnym sezonie jest jakby taka druga jaskółka nadziei po tym brązowym medalu u naszych młodzieżowców w parach. Ten dzisiejszy turniej pokazał, że zainteresowanie dalej jest żużlem. w Tarnowie można dokonać tego, żeby ludzie przychodzili całymi rodzinami. Właśnie tutaj, na stadion miejski w Tarnowie – mówił Krzysztof Lechowicz.

Drugą lokatę w zawodach zajął Jamróg, a trzecią Łogaczow. Pecha miał Patryk Rolnicki, który po upadku w biegu dziesiątym był niezdolny do dalszej jazdy. W kraksie udział wziął też Bartłomiej Kowalski. On na szczęście kontynuował zawody.

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe