Region. Oszuści znów próbują wyłudzać pieniądze, ale seniorzy są czujni. Niedawno oszukać próbowano też... burmistrz Tuchowa

  • 15.09.2021, 14:18
  • Wioletta Zarębska
region-oszusci-znow-probuja-wyludzac-pieniadze-ale-seniorzy-sa-czujni-niedawno-oszukac-probowano-tez-burmistrz-tuchowa-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tym razem seniorzy z Tarnowa nie dali się oszukać. Dzięki temu w ręce oszustów nie wpadło w sumie 400 tysięcy złotych. Dużą czujnością wykazała się m.in. 72-latka z Mościc, od której osoby podające się za policjanta i adwokata chcieli wyłudzić 200 tysięcy złotych.

- Kobieta na początku rozmawia z tym mężczyzną, przekazuje te informacje. "Policjant" cały czas mówi, że te pieniądze muszą być przekazane i że należy je przekazać "adwokatowi", który zgłosi się pod podany adres. Kobieta ten adres podaje, pod dom wieczorem około godziny 22 przyjeżdża mężczyzna ubrany w dres, który zaczyna rozmawiać i opowiadać o tej całej sytuacji. Kobieta jest natrętna, zadaje dużo pytań i to wybiło z rytmu tego rzekomego "adwokata", który w pewnym momencie pogubił się w całej tej historyjce, a kobieta zamknęła przed jego nosem drzwi i nie wypłaciła tych pieniędzy – relacjonował asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

To tylko jeden z przypadków prób oszustwa, do których dochodziło w ostatnim czasie w regionie tarnowskim. Obecnie do Miejskiej Komendy Policji w Tarnowie wpływa wiele tego typu zgłoszeń. Warto być czujnym i uczulać rodziców, dziadków i znajomych o takich sytuacjach. Dlatego policja apeluje:

- Jaka by to nie była historyjka za każdym razem w tle pojawia się pieniądz. Pieniądz, gotówka, którą należy wpłacić i przekazać oszustowi. Nie dajmy się oszukać. Ja tutaj gratuluję seniorom, którzy zachowali się właściwie i tak należy się zachowywać.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie oszuści próbowali też wyłudzić pieniądze od ... burmistrz Tuchowa.

- Była tożsama sytuacja. Pani burmistrz opisała to na swoim Facebooku i również tym kierunku są prowadzone czynności przez tarnowską Komendę Policji – dodawał oficer prasowy KMP w Tarnowie.

W przypadku tego typu podejrzanych telefonów warto zgłosić je na policję. Warto też skontaktować się z najbliższymi, by się o niech nie niepokoić, a zarazem nie dać się oszukać.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe