„Z finansami za pan brat”. W skrzyszowskiej szkole zorganizowane zostaną dodatkowe zajęcia poszerzające wiedzę z matematyki.

  • 15.09.2021, 13:01
  • Daria Kurczab
za-pan-brat.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie otrzymała dofinansowanie na realizację projektu z fundacji mBanku w ramach programu grantowego „mPotęga” na realizację projektu „Z finansami za Pan brat”. Projekt jest adresowany do uczniów klas VII-VIII.

- To nie tylko język przyrody, ale też język finansów i właśnie w szkole podstawowej w Skrzyszowie będzie realizowany projekt „Z finansami za pan brat” i tutaj właśnie poznamy mechanizmy, jak matematyka wchodzi w świat finansów, a tak naprawdę jak świat finansów korzysta z tego, co już kiedyś matematyka dawno odkryła – mówił Marcin Kiwior.

Zadanie polega na realizacji dodatkowych zajęć rozwijających z matematyki, których celem jest pobudzanie własnych pasji i zainteresowań.

- W tym miesiącu startujemy z nowym programem. Aplikowaliśmy do fundacji mBanku na dodatkowe zajęcia z matematyki i właśnie od wczoraj zaczęliśmy już prowadzić zajęcia dla klas 7 i 8. Są to zajęcia w mniejszych grupach 9-osobowych, gdzie uczniowie przede wszystkim rozwijają swoje zainteresowania matematyczne – mówił Robert Wadycki.

Głównym celem tego innowacyjnego projektu jest ukazanie piękna matematyki, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zastosowanie wiedzy z przedmiotu w życiu codziennym.

- Chodziło o to, żeby uczniów przyzwyczaić, nauczyć pokazać im zastosowanie matematyki w życiu codziennym. Tutaj będziemy przeprowadzać operacje bankowe, na przykład pokazywać, jak wygląda pomnażanie pieniędzy, jak można te pieniądze zainwestować. Uczniowie będą przez cały czas w swoich grupach zbierać wirtualne pieniądze. Będą zarabiać te pieniądze dla swojej grupy w zależności od tego, jak zainwestują, jak rozwiążą zadania, Na końcu za zdobyte pieniądze będą sobie mogli kupić nagrody, przygotujemy jakieś nagrody – mówił Robert Wadycki.

Mimo że zajęcia są dobrowolne, zgłosiło się wielu chętnych.

- Dziś z klas 7 i 8 dużo dzieci się zgłosiło i z tego się bardzo cieszę, bo tutaj chodzi o to, żeby w każdym możliwym momencie, w każdej możliwej sytuacji, gdzie tylko się da rozwijać te umiejętności matematyczne. Wiemy o tym, że matematyka jest bardzo potrzebna w każdej dziedzinie życia. W tej chwili to już bez matematyki się naprawdę nie da funkcjonować i teraz jeżeli uczniowie będą się rozwijać i to ma być też nauka tej matematyki, rozwijanie zainteresowań trochę przez zabawę nie tylko tak stricte jak jest na lekcjach, bo to czasem uczniów może zniechęcić, a tutaj oni będą widzieli jakiś sens dodatkowych nagród, na przykład dla siebie i właśnie dzięki temu powinno to być jeszcze bardziej efektywne – mówił Robert Wadycki.

Program „mPotęga” ma na celu popularyzację matematyki wśród uczniów. Zachęca także nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i schematy, wprowadzając kreatywność w nauczaniu. Partnerami projektu są Gmina Skrzyszów oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe