30 złotych od osoby za śmieci? Tarnowscy radni odrzucili ten pomysł, za to nagrodzeni zostaną mieszkańcy korzystający z kompostowników

  • 09.09.2021, 15:27
  • Wioletta Zarębska
tarnowscy-radni-odrzucili-ten-pomysl-za-to-nagrodzeni-zostana-mieszkancy-korzystajacy-z-kompostownikow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowscy radni po raz kolejny nie zgodzili się na podniesienie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. To już kolejna próba prezydenta miasta podniesienia stawki za śmieci. Jest ona podyktowana tym, że obecnie koszty systemu gospodarowania odpadami nie bilansują się, a w budżecie – z tego powodu - jest kilkumilionowa dziura. Prezydent Tarnowa zaproponował wzrost ceny o 6 złotych.

- Nasze 24 złote od osoby nie wystarczają na sfinansowanie wszystkich kosztów w związku z tym z budżetu miasta musimy dokładać stosowne kwoty. To jest około 5 milionów złotych – mówił w trakcie sesji Rady Miejskiej Roman Ciepiela, prezydent miasta Tarnowa.

Żaren z radnych nie podniósł ręki za podwyżką. Dziewiętnastu z nich było przeciw, czterech wstrzymało się od głosu, jeden z radnych nie wziął udziału w głosowaniu. Za to przegłosowali oni uchwałę zwiększającą ulgi dotyczące opłat za śmieci w przypadku korzystania z kompostownika. Tutaj zaproponowano wzrost z 1,5 zł do 3 zł.

- Do tej pory liczba gospodarstw – jeśli chodzi o domy jednorodzinne – która miała kompostowniki w Tarnowie to jest około 10 %, czyli co dziesiąty właściciel domu jednorodzinnego ma biokompostowniki. To jest zdecydowanie za mało, żebyśmy mogli mówić o tym, że zależy nam, aby jak najmniej śmieci trafiało do systemu, aby u źródła przetwarzać na kompost te rzeczy kuchenne – wyjaśniał radny Mirosław Biedroń, pomysłodawca uchwały.

W trakcie sesji radni zgodzili się również, na to by to MPGK znów dbało o czystość o pojemników na śmieci.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pszczelarz
Pszczelarz 10.09.2021, 18:45
Cały wywiad "Radny Ciesielczyk miażdży prezydenta Ciepielę:
- czy owca byłaby lepszym prezydentem?
- czym się różnią małpy od ludzi?
- dlaczego w Tarnowie nie ma PiS-u?
- dlaczego opłaca się zaprzyjaźnić z żoną prezydenta?
- czy Ciepiela stworzył swój "Caritas" dla kolegów z PO?
- kto wygra wybory za dwa lata?
Patrz:
https://www.facebook.com/26698…

Pozostałe