Będzie zmiana w Zarządzie Województwa Małopolskiego? Jest wniosek o odwołanie jednego z wicemarszałków

  • 07.09.2021, 09:32
  • Wioletta Zarębska
Będzie zmiana w Zarządzie Województwa Małopolskiego? Jest wniosek o odwołanie…
Podjęcie uchwały w sprawie odwołania z członkostwa w Zarządzie Województwa Małopolskiego i zwolnienia z pełnienia obowiązków Wicemarszałka Województwa Małopolskiego oraz przyjęcie uchwały w sprawie wyboru Wicemarszałka Województwa Małopolskiego - to tematy zaplanowane na najbliższe posiedzenie Sejmiku Województwa Małopolskiego. Odbędzie się ono 10 września. Wtedy radni wojewódzcy podejmą decyzje personalne dotyczące zmian w składzie zarządu.

Odwołany ze stanowiska ma być wicemarszałek Tomasz Urynowicz. - Ma to związek z ujawnieniem przeze mnie problemów województwa z KE - tak Urynowicz komentował wniosek w mediach społecznościowych. 

 

Sprawę skomentował też w naszym programie "Raport z regionu" wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. Tutaj pojawił się inny argument za odwołaniem wicemarszałka Urynowicza. Chodzi o jego wystąpienie z klubu Zjednoczonej Prawicy i przynależność do partii Porozumienie Jarosława Gowina. 

- W Małopolsce wszystko wskazuje na to, że ta koalicja również przejdzie modyfikacje i Porozumienie przestanie być elementem Zjednoczonej Prawicy, przestanie mieć również swojego przedstawiciela w Zarządzie Województwa Małopolskiego – mówił Wojciech Skruch. 

Cała rozmowa z wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego dostępna jest na naszym portalu: Zmiany w Zarządzie Woj. Małopolskiego, kto zastąpi wicemarszałka Urynowicza? Jesienią ruszy budowa łącznika autostrady A4 z Tarnowem

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe