Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Przed nami Noc Muzeów w Tarnowie z imponującym programem

Już za tydzień w Tarnowie rozpocznie się Międzynarodowa Noc Muzeów. Na przestrzeni 4 dni w 21 placówkach kulturalnych na terenie Tarnowa oraz zamku w Dębnie zaplanowano z tej okazji 37 wydarzeń. Wśród nich znajdzie się między innymi 26 wystaw, ale też warsztaty dla dzieci i dorosłych, rekonstrukcje historyczne, spektakle i wykłady.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 - To będzie niezwykle bogata Noc, a w zasadzie Noce Muzeów, od 14 do 17 maja, ponieważ w noc muzeów zaangażowane jest i Biuro Wystaw Artystycznych, i Muzeum Ziemi Tarnowskiej, i Muzeum Diecezjalne i parafia katedralna, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej, Tarnowskie Centrum Kultury, ale także podmioty prywatne, galeria Hortar, galeria Arteka, Bema20, Liceum Plastyczne. Noc Muzeów jednoczy wszystkich - mówi Jakub Kwaśny, prezydent Tarnowa.

 - Lubimy świętować i to jest właśnie święto sztuki. Takie święto, kiedy jesteśmy razem, kiedy wspólnie łazimy po tych ulicach, wchodzimy do instytucji kultury, spędzamy wspólnie czas, a przy okazji odwiedzamy miejsca bardzo piękne, które może nas nie absorbują na co dzień, ale które tego dnia robią coś nadzwyczajnego, bo oprócz tych stałych ekspozycji to zawsze się coś dzieje ciekawego. To są eventy, to są to są takie atrakcje, dodatkowe ciekawostki - zauważa Agnieszka Kawa, zastępca prezydenta Tarnowa.

 - W czwartek o godzinie 17:00 zapraszamy na dworzec w Tarnowie. Tam będziemy prezentować wybrane dyplomy Liceum Sztuk Plastycznych. Naprawdę wyjątkowa wystawa: tkanina artystyczna, meble, malarstwo, grafika, tak że będzie co oglądać. I następnego dnia też ta wystawa będzie dostępna, tak że od 15:00 do 17:00 przez dwie godziny przed nocą w plastyku młodzi autorzy, artyści, młodzi autorzy tych prac, dyplomanci będą opowiadać o swoich pracach. Więc serdecznie zapraszamy - zapowiada Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

W piątkowy wieczór w tarnowskim „plastyku” odbędą się różne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz aż trzy wernisaże.

 - To będzie wernisaż wystawy prac naszej tegorocznej absolwentki Wiktorii Woziwody, która pokaże przede wszystkim swoje prace malarskie. O godzinie 20:00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa „Starania daremne” Szymona Wojtanowskiego, który jest również naszym absolwentem, a obecnie wykładowcą Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. O 20:30 zapraszamy na wernisaż wystawy „Plakaty”. Będzie to wystawa plakatów naszego absolwenta, wybitnego przedstawiciela polskiej szkoły plakatu Mieczysława Górowskiego - wylicza Janusz Jędrzejczyk, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie.

Sobotnie wydarzenia rozpocznie już o 9 rano Muzeum Etnograficzne z całodniowym Dniem Hetmańskim.

 - Noc Muzeum już tradycyjnie organizujemy wspólnie z radą osiedla Starówka i organizujemy tego dnia Dzień Hetmański. Będzie to kolejny już, siódmy Dzień Hetmański. W programie, podobnie jak w latach poprzednich, turniej łuczniczy, biesiada na dworze hetmana, korowód hetmański, teatrzyk, spektakl dla dzieci i młodzieży, i wiele, wiele innych atrakcji. Trwa on od godziny 9:00 do godziny 18:00. Natomiast Noc Muzeów to od godziny 17:00 do 22:00. Tutaj mamy wystawę stałą dotyczącą historii, przeszłości, tradycji i kultury Romów oraz wystawę czasową „W babcinej izbie” - tłumaczy Marcin Borys, zastępca dyrektora ds. Zbiorów i Edukacji w Muzeum Ziemi Tarnowskiej.

Największą popularnością w Muzeum Ziemi Tarnowskiej cieszy się nocna wizyta w Ratuszu.

 - Zwłaszcza fenomenem jest chęć zobaczenia widoku Tarnowa z wieży ratuszowej. To jest jedyna atrakcja, jak co roku, która będzie będzie odpłatna. Wszystkie pozostałe atrakcje, które przygotowało muzeum są darmowe. Oprócz wieży ratuszowej zapraszamy do kreatywnego kramu Maszkarona, gdzie będzie można wykonać różnego rodzaju pamiątki, własnoręcznie własnoręcznie wykonać postacie maszkaronów. Będzie można wykonać zdjęcia w monidłach, i oczywiście zobaczyć tutaj wystawę wnętrz zamkowych związaną ze sztuką sarmacką - zaprasza Marcin Borys.

 - Zapraszamy 17 maja, czyli w sobotę od godziny 19:00 do 22:00 na trwającą wystawę Oliwii Kantor. To wystawa fotografii pod tytułem „Pradawne ścieżki”. Ta wystawa to też opowieść o fascynacji Oliwii kulturą pradawnych Słowian. I kto wie, ponieważ Noc Muzeów to noc magiczna, jeśli państwo będą mieli szczęście, to może okazać się, że te prezentowane na fotografiach postacie i te prezentowane zwyczaje ożywią w przestrzeniach Bema20 - zapowiada Agnieszka Niedbała, Fundacja Bema20.

Również Muzeum Diecezjalne przedstawi w sobotę swoje najwspanialsze zbiory.

 - Jeżeli chcesz wybrać się w podróż, taką niedaleką, bo kilka wieków wstecz jedynie. Spojrzeć na piękny subtelny uśmiech Madonny albo odczytać ukrytą w obrazach średniowieczną treść i symbolikę, poczuć średniowieczny klimat. Jeżeli chcesz zgłębić tajemnicę najstarszej kamienicy w Tarnowie i spojrzeć na dzieła artystów Młodej Polski jak również zobaczyć jak piękne może być malarstwo na tak kruchym materiale jakim jest szkło, po prostu przyjdź. My to wszystko mamy - podkreśla Alicja Ligęza z Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie.

Tegoroczną Noc Muzeów zwieńczy spacer z przewodnikiem po cmentarzu żydowskim.

 - Cmentarz żydowski w Tarnowie - jeden z najciekawszych, jeden z najstarszych, jeden z najlepiej utrzymanych w Polsce, jedyny cmentarz żydowski w Polsce, który ma nocne oświetlenie. Stąd też ta propozycja zwiedzania nocnego. Jedyny cmentarz żydowski, który jest w tej chwili dostępny dla niepełnosprawnych, po remoncie. Zaczynamy o 22:00, dlatego że sobota to jest dzień szabatu, a więc nie można na cmentarz wchodzić wcześniej, aż będzie zachód słońca, godzinę po zachodzie słońca – zauważa Adam Bartosz, prezes tarnowskiego Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej.

Warto pamiętać, że mężczyźni wchodzący na teren cmentarza żydowskiego powinni posiadać nakrycie głowy.
Pełny harmonogram wydarzeń podczas tegorocznej Międzynarodowej Nocy Muzeów w Tarnowie można znaleźć poniżej.

ŚRODA 14 maja

→19.00
PORTA SEI, Sowińskiego 13
Wernisaż wystawy zbiorowej Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego Kontrast w czasie

CZWARTEK 15 maja

→17.00
BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH, Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4
Dyplomy Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie
wernisaż wystawy

→17.00–20.00
TARNOWSKIE CENTRUM KULTURY, Rynek 5
Konsultacje fotograficzne – zaprasza Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne – wskazówki dotyczące techniki, kompozycji, postprodukcji / obowiązują zapisy – w TCK

PIĄTEK 16 maja

→ 9.00–17.00
BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH, Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4
Dyplomy Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie – wystawa
15.00–17.00 – autorzy oprowadzają po wystawie

→17.00–22.00
LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH, ul. Westwalewicza 6
NOC W PLASTYKU:
17.00–21.30 – kiermasz
17.00–18.30 – warsztaty dla dzieci (S)pokój marzeń / prowadzą: Martyna Batko i Zuzanna Zbiegieł; Stworki / prowadzą: Weronika Bełzowska i Magdalena Kawik
17.00–19.30 – Setlik Custom – warsztaty dla młodzieży / prowadzi: Daniel Setlik
17.00–18.00 – akcja artystyczna Światełka
18.00 i 19.00 – oprowadzanie po szkole (wystawy, pracownie)
19.30 – wernisaż wystawy prac Wiktorii Woziwody
20.00 – wernisaż wystawy prac Szymona Wojtanowskiego
20.30 – wernisaż wystawy prac Mieczysława Górowskiego
21.00–22.00 – kino plenerowe: animacje z pracowni projektowania multimedialnego, powstałych na warsztatach z dr. hab. Robertem Sową, prof. ASP w Krakowie

→18.00
CENTRUM SZTUKI MOŚCICE, ul. Traugutta 1
Piotr Bożyk Zachwyt II– wernisaż wystawy
18.30 – wykład Piotra Bożyka Czas ludzi / czas przedmiotów


SOBOTA 17 maja

→9.00–22.00
MUZEUM ZIEMI TARNOWSKIEJ, MUZEUM ETNOGRAFICZNE, ul. Krakowska 10
9.00–18.00 - VII Dzień Hetmański w Tarnowie (w programie m.in. turniej łuczniczy o Buławę Hetmańską, korowód hetmański, obozowisko średniowieczne, udział grup rekonstrukcji historycznej, pokazy i warsztaty rzemiosł dawnych, spektakl dla dzieci i dorosłych)
17.00–22.00 - wystawa stała, wystawa czasowa W babcinej izbie

→10.00–21.00
TARNOWSKIE CENTRUM KULTURY, Rynek 5
39. TNF: Plakiat. Wystawa wybranych plakatów artystycznych vol. 3

→12.00–22.00
PORTA SEI, Sowińskiego 13
Kontrast w czasie – wystawa zbiorowa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego

→13.00–18.00
MUZEUM ZIEMI TARNOWSKIEJ - MUZEUM ZAMEK W DĘBNIE, Dębno 189
Wystawa stała, wystawa czasowa Droga do domu oraz spotkanie z autorką G. Grobelną–Przybyło, niespodzianki muzyczne
16.00, 17.00 – przedstawienie – sceny z Nocy Listopadowej w wykonaniu uczniów I LO w Tarnowie

→15.00–22.00
WILLA KWIATKOWSKIEGO, Grupa Azoty S.A., ul. Jarzębinowa 9
Otwarcie Willi i ogrodu Eugeniusza Kwiatkowskiego – wnętrza stylizowane na lata 30. XX w., zdjęcia historyczne Zakładów i film, spacer po ogrodzie wśród starych drzew

→15.00–22.00
CENTRUM SZTUKI MOŚCICE, ul. Traugutta 1
Piotr Bożyk Zachwyt II – wystawa

→15.00–22.00
GEMINI PARK TARNÓW, ul. Nowodąbrowska 127, poziom 1
Wystawa wybranych prac dyplomowych Wydziału Sztuki Akademii Tarnowskiej – moda i meble

→15.00–22.00
GALERIA ARTEKA, ul. Wałowa 16
Elżbieta Sowa – malarstwo i wystawa zbiorowa Stowarzyszenia Tarnowskich Artystów Plastyków
15.00 - Elżbieta Sowa oprowadza po wystawie

→15.00–22.00
BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH, Multimedialne Centrum Artystyczne, ul. Wałowa 25
Marta Wojciechowska Hot Green – wystawa szkła
20.30 - artystka oprowadza po wystawie

→16.00–22.00
BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH, Pałacyk Strzelecki, ul. Słowackiego 1
Martyna Rzepecka Left Hand Exercises 2– wystawa grafik i obiektów
16.00 – wernisaż

→17.00–22.00
GALERIA HORTAR, ul. Legionów 32
Krystyna Baniowska–Stąsiek–Majer Fragmenty – wystawa
17.00 – wernisaż

→17.00–23.00
ART Artur Grodziński – Biuro architektoniczne, ul. Grottgera 26
Prezentacja kolekcji malarstwa m.in.: Dorota Bernacka, Marek Chodkowski, Janusz Janczy, Stanisław Kozyra, Kamil Kukla, Joanna Niedbałowska–Hynek, Marek Niedojadło–Cichoński, Michał Poręba, Wojciech Ruszel, Joanna Srebro, Anna Śliwińska, Bożena Wojtanowska, Jacek Wróbel; rzeźby: Bronisław Chromy, Wincenty Kućma, Marek Pelczar

→17.00–22.00
MUZEUM ZIEMI TARNOWSKIEJ / REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI O PAMIĘCI, ul. Mościckiego 27a
Wystawa stała
18.00 – zajęcia edukacyjne Polska to my
20.00 – zabawa edukacyjna V2 u podstaw kosmonautyki

→18.00–23.00
MUZEUM ZIEMI TARNOWSKIEJ / SIEDZIBA, Rynek 3
Wystawa czasowa Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego – broń biała i palna oraz uzbrojenie ochronne na ziemiach polskich na przestrzeni wieków

→18.00–23.00
MUZEUM ZIEMI TARNOWSKIEJ / MUZEUM HISTORII TARNOWA I REGIONU, Rynek 20–21
Wystawa stała. Stanowiska konserwatorskie – możliwość ujrzenia pracy konserwatora zabytków w praktyce. Prezentacja materiałów związanych z realizacją badań archeologicznych na terenie ruin zamku Tarnowskich na górze św. Marcina w latach 1963–1969. Prezentacja zabytków rękopiśmiennych. Zagadki i zadania plastyczne dla najmłodszych.
18.00 – wernisaż wystawy czasowej CONSERVATIO. Konserwacja i restauracja obiektów muzealnych
20.00 – miniwykład Rola konserwatora w muzeum. Czy ochronie konserwatorskiej podlega materia dzieła czy może coś więcej? – Tomasz Głowacz, kierownik Działu Konserwacji
21.00 – miniwykład O zasadach obchodzenia się i przechowywania obiektów zabytkowych – Barbara Bułdys, kierownik Działu Sztuki

→18.00–23.00
MUZEUM ZIEMI TARNOWSKIEJ / MUZEUM RATUSZ – GALERIA SZTUKI DAWNEJ, Rynek 1
Wystawa stała, zdjęcia w monidłach, wejście na wieżę (wstęp płatny)
18.30–22.00 –Kreatywny kram maszkaronów – działania plastyczne dla najmłodszych

→18.00–23.00
MUZEUM DIECEZJALNE, pl. Katedralny 6
M.in. gotycka sztuka sakralna, malarstwo na szkle z kolekcji Norberta Lippóczego, kolekcja obrazów i zegarów Olgi Majewskiej, kolekcja numizmatów Bronisława Usarza oraz wystawa czasowa prac Lucji Radwan

→19.00–22.00
BEMA20, ul. Bema 20
Magia słowiańskich obrzędów – wystawa fotografii Oliwii Kantor Pradawne Ścieżki

→19.00–21.30
KATEDRA, pl. Katedralny 5
Specjalnie otwarta Krypta Biskupów Tarnowskich

→22.00–24.00
CMENTARZ ŻYDOWSKI, ul. Szpitalna
22.00 – oprowadzanie z przewodnikiem. Zbiórka przy bramie cmentarza (organizator spaceru: Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej)

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.04.2025 Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza na pierwszą w swojej historii tak kompleksową wystawę, poświęconą broni i uzbrojeniu ochronnemu na ziemiach polskich. Zwiedzający będą mogli zobaczyć kilkaset eksponatów, w tym prehistoryczne topory, groty, średniowieczne miecze, nowożytne elementy uzbrojenia ochronnego, uzbrojenie z czasów powstań narodowych, a także legendarne polskie szable wz. 21 i wz. 34. Całość dopełni współczesne umundurowanie oficera Wojska Polskiego.Tytuł ekspozycji pochodzi z jednej z pierwszych polskich prac o broni profesora Józefa Łepkowskiego, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w XIX wieku, który uważał broń za jedno z najcenniejszych źródeł wiedzy o rozwoju cywilizacyjnym społeczeństw.Obiekty prezentowane na wystawie pochodzą zarówno ze zbiorów własnych Muzeum Ziemi Tarnowskiej, jak i zostały wypożyczone z: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie oraz od prywatnych kolekcjonerów.Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 28 kwietnia 2025 r. o godzinie 17:00w Siedzibie Muzeum Ziemi Tarnowskiej, Rynek 3. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać od 29 kwietnia do 26 września 2025 r.Wystawa została przygotowana w ramach jubileuszu „1025. Tysiąclecie Królestwa Polskiego”. "NIE nowotworom u dzieci" - profilaktyczne badania w Brzesku, obowiązują zapisy "NIE nowotworom u dzieci" - profilaktyczne badania w Brzesku, obowiązują zapisy Data rozpoczęcia wydarzenia: 03.07.2025 Informujemy, iż zostały jeszcze tylko 23 wolne miejsca na bezpłatne badania USG dla dzieci z terenu gminy Brzesko.W dniu 3 lipca br.  Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadzić w Brzesku na placu Kazimierza Wielkiego kompleksowe badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat z terenu Gminy Brzesko.Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy.Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel. 14/ 68 65 118 w dniach: 26 - 30.06.2025 r. w godzinach od 8.30 do 14.00.Decyduje kolejność zgłoszeń.Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.Liczba miejsc jest ograniczona. Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie w Brzesku na placu Kazimierza Wielkiego. 
V Festiwal Wikliny w Ciężkowicach V Festiwal Wikliny w Ciężkowicach Data rozpoczęcia wydarzenia: 06.07.2025 Burmistrz Gminy Ciężkowice, Centrum Kultury Gminy Ciężkowice oraz Stowarzyszenie Regionalne Pogórzan zapraszają do Ciężkowic na Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników oraz Festiwal Wikliny, które odbędą się 6 lipca na rynku w Ciężkowicach. To wydarzenie jest promocją tradycyjnego rękodzieła, rzemiosła, regionalnej sztuki ludowej, zespołów i kapel, które dbają o narodową spuściznę; stwarza przestrzeń prezentacji dorobku kulturalnego regionów etnograficznych Małopolski; jest okazją prezentacji ginących zawodów charakterystycznych dla małych miejscowości oraz szansą integracji dla społeczności lokalnej.Organizatorzy zapewniają, że 6 lipca Cieżkowice staną się sercem kultury ludowej. W planach szereg atrakcji, w tym również te związane z wikliniarstwem, a także strefa wystawców, strefa warsztatowa, Pogórzański Jarmark Smaku - strefa degustacji tradycyjnych produktów charakterystycznych dla kuchni pogórzańskiej, a znajdujących się na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi; biesiada w wiklinowej chacie; strefa gastronomiczna; strefa animacji i aktywności dla dzieci. I sporo dobrej muzyki: nasz polski, piękny folklor oraz rokowe jego aranżacje i Staszek Karpiel Bułecka! To nie wszystko!Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników zacznie się o godz. 16.00.  Aktywności towarzyszące już od godziny 10.00. O godz. 15.00 performance Krakowskiego Teatru Ulicznego, a później już tylko piękniej. Program jest niezwykle bogaty i atrakcyjny. Zapraszamy!XXII Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników w Ciężkowicach XXII Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników w Ciężkowicach Data rozpoczęcia wydarzenia: 06.07.2025 Burmistrz Gminy Ciężkowice, Centrum Kultury Gminy Ciężkowice oraz Stowarzyszenie Regionalne Pogórzan zapraszają do Ciężkowic na Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników oraz Festiwal Wikliny, które odbędą się 6 lipca na rynku w Ciężkowicach. To wydarzenie jest promocją tradycyjnego rękodzieła, rzemiosła, regionalnej sztuki ludowej, zespołów i kapel, które dbają o narodową spuściznę; stwarza przestrzeń prezentacji dorobku kulturalnego regionów etnograficznych Małopolski; jest okazją prezentacji ginących zawodów charakterystycznych dla małych miejscowości oraz szansą integracji dla społeczności lokalnej. Organizatorzy zapewniają, że 6 lipca Cieżkowice staną się sercem kultury ludowej. W planach szereg atrakcji, w tym również te związane z wikliniarstwem, a także strefa wystawców, strefa warsztatowa, Pogórzański Jarmark Smaku - strefa degustacji tradycyjnych produktów charakterystycznych dla kuchni pogórzańskiej, a znajdujących się na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi; biesiada w wiklinowej chacie; strefa gastronomiczna; strefa animacji i aktywności dla dzieci. I sporo dobrej muzyki: nasz polski, piękny folklor oraz rokowe jego aranżacje i Staszek Karpiel Bułecka! To nie wszystko! Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników zacznie się o godz. 16.00.  Aktywności towarzyszące już od godziny 10.00. O godz. 15.00 performance Krakowskiego Teatru Ulicznego, a później już tylko piękniej. Program jest niezwykle bogaty i atrakcyjny. Zapraszamy!
Reklama
Strzelanina pod Limanową, dwie osoby nie żyją. Trwa policyjna obława za sprawcą Strzelanina pod Limanową, dwie osoby nie żyją. Trwa policyjna obława za sprawcą Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mogło dojść do śmierci dwóch osób, mężczyzna miał oddać strzały z broni myśliwskiej podczas rodzinnej kłótni.Data dodania artykułu: 27.06.2025 11:49Strzały w pobliżu domu gdzie doszło do morderstwa w Starej Wsi. Policjanci na tropie mordercy Strzały w pobliżu domu gdzie doszło do morderstwa w Starej Wsi. Policjanci na tropie mordercy Tadeusz Duda, podejrzany o zabójstwo dwóch osób i ranienie trzeciej, został zlokalizowany. Zaczął strzelać w stronę policji, a całe zajście ma miejsce tuż obok domu, w którym dokonał zbrodni. Trwa próba ujęcia. W powietrzu krążą drony termowizyjne.Data dodania artykułu: 28.06.2025 23:41Znajomi i bliscy poruszeni śmiercią Justyny i Zbyszka, osierocili roczną córeczkę. Morderca nadal na wolności Znajomi i bliscy poruszeni śmiercią Justyny i Zbyszka, osierocili roczną córeczkę. Morderca nadal na wolności Data dodania artykułu: 28.06.2025 09:50Trwają poszukiwania za 57-letnim Tadeuszem Dudą, podejrzanym o zastrzelenie córki i zięcia. Dużo policji również w powiecie tarnowskim Trwają poszukiwania za 57-letnim Tadeuszem Dudą, podejrzanym o zastrzelenie córki i zięcia. Dużo policji również w powiecie tarnowskim Z najnowszych ustaleń wynika, że nie żyją dwie osoby – 31-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta, to zięć i córka sprawcy, trzecia osoba (kobieta) w wieku 73 lat z ranami postrzałowymi została przewieziona do szpitala, to teściowa podejrzanego. Sprawca 57-latek zbiegł z miejsca zdarzenia w kierunku masywu leśnego – trwa policyjna obława z udziałem dodatkowych sił policji z terenu małopolski. Na miejsce udali się z Krakowa antyterroryści. W sieci pojawił się film, gdzie napastnik strzela do swoich ofiar.Data dodania artykułu: 27.06.2025 20:37Mężczyzna wyskoczył z pędzącego samochodu na tarnowskiej obwodnicy Mężczyzna wyskoczył z pędzącego samochodu na tarnowskiej obwodnicy Data dodania artykułu: 19.06.2025 17:27Turysta spadł z wysokości na "Skamieniałym Mieście" w Ciężkowicach Turysta spadł z wysokości na "Skamieniałym Mieście" w Ciężkowicach Data dodania artykułu: 19.06.2025 18:00
Spór o koszty usuwania awarii wodociągu. Mieszkankom domu w Tarnowie zakręcono kurki Spór o koszty usuwania awarii wodociągu. Mieszkankom domu w Tarnowie zakręcono kurki Mieszkańcy jednego z domów przy ul. Sanguszków w Tarnowie zostali czasowo odcięci od wody we środę 18 czerwca. Wcześniej otrzymali pismo przedsądowe z Miejskiego Zarządu Budynków z wezwaniem do uregulowania faktur za naprawę wodociągu, z tym że data, do której przelew powinien dotrzeć na konto bankowe to piątek, 20 czerwca. Zdaniem pani Doroty, właścicielki lokalu, w którym odcięto wodę, takie działanie to zastraszanie.Data dodania artykułu: 25.06.2025 12:06Mężczyzna spadł z wysokości w Jodłówce Tuchowskiej. Lądował śmigłowiec LPR Mężczyzna spadł z wysokości w Jodłówce Tuchowskiej. Lądował śmigłowiec LPR Data dodania artykułu: 18.06.2025 21:36Mężczyzna trafił z ranami postrzałowymi do szpitala. Napastnik zaatakował w Boże Ciało! Mężczyzna trafił z ranami postrzałowymi do szpitala. Napastnik zaatakował w Boże Ciało! Mieszkaniec Zgłobic trafił we czwartek 19 czerwca do szpitala z ranami postrzałowymi, które spowodował jego sąsiad. Na miejscu w godzinach południowych interweniowali policjanci i pogotowie ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną i zatrzymali sprawcę.Data dodania artykułu: 20.06.2025 19:08Nominacje wikariuszowskie w Diecezji Tarnowskiej Nominacje wikariuszowskie w Diecezji Tarnowskiej Biskup tarnowski ogłosił niedawno zmiany dotyczące wikariuszy w diecezji tarnowskiej, co jest częścią regularnej rotacji duchownych mającej na celu zapewnienie dynamicznego rozwoju i dostosowanie do potrzeb parafii. Nowi wikariusze w parafiach pojawią się końcem wakacji.Data dodania artykułu: 25.06.2025 16:06Mężczyzna spadł z czereśni pod Tarnowem. Trafił do szpitala Mężczyzna spadł z czereśni pod Tarnowem. Trafił do szpitala Data dodania artykułu: 23.06.2025 18:44Potrącenie nastolatka w Tarnowie Potrącenie nastolatka w Tarnowie W poniedziałek 16 czerwca około godziny 14:50 policja odebrała zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na ul. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie. Jak ustaliły służby z niewyjaśnionych przyczyn kobieta kierująca pojazdem marki nissan zjechała do lewej krawędzi jezdni i potrąciła poruszającego się poboczem 14-latka.Data dodania artykułu: 17.06.2025 10:11
Super pilna pożyczka Super pilna pożyczka Cena: 10 PLNSuper pilna pożyczka Z pełnym przekonaniem oferuję Państwu bezpieczną pomoc finansową w ciągu zaledwie kilku minut. Niezależnie od tego, jak duża jest Twoja prośba, skontaktuj się ze mną! Kontakt: [email protected]Trzy Widokowe Działki Rekreacyjne – Porąbka Uszewska Trzy Widokowe Działki Rekreacyjne – Porąbka Uszewska Cena: 88000 PLNTrzy Widokowe Działki Rekreacyjne – Spokój, Przestrzeń, Możliwości Z przyjemnością prezentuję atrakcyjne działki rekreacyjne w Porąbce Uszewskiej, idealne zarówno pod dom letniskowy, jak i całoroczne siedlisko z widokiem na zielone pagórki Małopolski. Jako agent z wieloletnim doświadczeniem w branży, wiem jedno – działki z takimi atutami znikają szybciej, niż myślisz. Parametry i Cena: Na sprzedaż oferujemy 3 działki, każda o powierzchni 1100 m², w trakcie wydzielania geodezyjnego. Położone są na lekkim wzniesieniu, co zapewnia piękne widoki i doskonałe nasłonecznienie. Działka A – 1100 m² – 88 000 zł Działka B – 1100 m² – 88 000 zł Działka C – 1100 m² – 88 000 zł Dojazd? Bezproblemowy – działki przylegają od zachodu do gminnej drogi asfaltowej. Możesz dojechać o każdej porze roku bez stresu. Media: Prąd – w granicy działek Kanalizacja – w działce sąsiedniej Woda i gaz – w drodze po przeciwnej stronie Przeznaczenie i możliwości zabudowy: Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działki oznaczone są jako TL – tereny rekreacji indywidualnej, z szerokim zakresem możliwości: - Budowa domu letniskowego lub całorocznego - Zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna -Garaże i obiekty gospodarcze - Usługi podstawowe (do 35 m²) - Altany, wiaty, kapliczki, ławki, lampy – wszystko, co tworzy klimat Lokalizacja i otoczenie: Działki położone ok. 1 km od centrum wsi, w spokojnym, zielonym rejonie z rozległymi widokami na okoliczne wzgórza – niedaleko wieży widokowej na górze Bocheniec. W promieniu kilku minut znajdziesz: Sklepy spożywcze, szkołę, kościół Przystanki komunikacji lokalnej z połączeniami m.in. do stacji kolejowej Biadoliny Szlacheckie (linia Kraków–Tarnów) To miejsce, gdzie natura spotyka się z codzienną wygodą. Dla kogo? ✔️ Dla rodzin i singli marzących o domu z widokiem i ciszą ✔️ Dla inwestorów – pod wynajem krótkoterminowy, glamping lub domek mobilny ✔️ Dla wszystkich, którzy chcą stworzyć prywatny azyl w bezpiecznej i pięknej okolicy Oferta na wyłączność To znaczy jedno: masz pewność, że trafiasz bezpośrednio do źródła – bez pośredników, bez zbędnego szumu. Zainteresowany? Zadzwoń lub napisz – chętnie odpowiem na wszystkie pytania, prześlę mapki i zaproszę Cię na prezentację w terenie. Nie przegap tej okazji – działki z takim widokiem i potencjałem to rzadkość na rynku! Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. URBLEX Nieruchomosci ul. Legionów Piłsudskiego 26 Brzesko Monika Rosegnal Tel: 792 722 129 [email protected]Urokliwa działka 1,71 ha z domkiem letniskowym | Olszyny – Małopolska Urokliwa działka 1,71 ha z domkiem letniskowym | Olszyny – Małopolska Cena: 400000 PLNLokalizacja: Olszyny, gm. Rzepiennik Strzyżewski, pow. tarnowski, Małopolska Nieruchomość z Duszą – Twoje Miejsce w Sercu Natury Z pełnym przekonaniem – i nie ukrywam, z pewną dumą – prezentuję nieruchomość, która zdarza się bardzo rzadko. Działka o powierzchni 1,71 ha, położona w samym sercu Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki, to prawdziwa perełka dla tych, którzy cenią sobie ciszę, przyrodę i niezależność. Otoczenie? Absolutnie wyjątkowe. Malownicza dolina rzeki Olszynki, lasy, pagórki, ścieżki spacerowe – to miejsce oddycha spokojem. Mówię to z doświadczenia – takich lokalizacji już się po prostu nie spotyka. Domek z 2022 roku – gotowy do zamieszkania Wybudowany w technologii szkieletowej, całoroczny domek letniskowy, który spełni oczekiwania nawet wymagających klientów. Idealny jako prywatna oaza spokoju lub punkt wyjściowy dla inwestycji turystycznej. Rozkład pomieszczeń: Przestronny salon z aneksem kuchennym Przytulna antresola z sypialnią Pomieszczenie gospodarcze Dodatki: Stylowy taras – miejsce idealne na poranną kawę czy wieczorny relaks Na wyposażeniu: lodówka, sofa, stolik, ekspres, grill, palenisko Monitoring dla Twojego spokoju Niezależność energetyczna To nie tylko dom – to nowoczesna samowystarczalność: Fotowoltaika z magazynem energii Pompa ciepła (A+++) i biokominek Prąd z własnych paneli Woda – wystarczy wykonać studnię Dojazd? Bezproblemowy – całoroczna droga utwardzona zapewnia komfort o każdej porze roku. Dla kogo? Dla tych, którzy marzą o własnym azylu w otoczeniu przyrody Dla inwestorów – agroturystyka, glamping, slow-life retreat? Miejsce ma ogromny potencjał Dla każdego, kto potrafi docenić urok miejsc nieoczywistych, z klimatem i historią 📞 Zainteresowany? Zadzwoń, napisz – prześlę dokładną lokalizację i z przyjemnością oprowadzę Cię po terenie. To nie jest typowa oferta. To szansa. A z mojego doświadczenia – takie miejsca znikają z rynku zanim się obejrzysz. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. URBLEX Nieruchomości ul. Legionów Piłsudskiego 26 Brzesko Monika Rosegnal Tel: 792 722 129 [email protected]
POZYCZKI POD ZASTAW NIERUCHOMOSCI DLA FIRM I ROLNIKOW POZYCZKI POD ZASTAW NIERUCHOMOSCI DLA FIRM I ROLNIKOW Oferujemy pożyczki pod zabezpieczenie hipoteka na nieruchomosci i finansowanie dla kazdej firmy,rolnikow,na rozpoczecie dzialalnosci, bez sprawdzania baz bankowych,liczenia zdolnosci kredytowej ,z zadlużeniami zus i us,bez wykluczania branż. Finansowanie na inwestycje firmowe w tym developerskie ,flipp Zakup materiałow i sprzetu, realizacja kontraktów i zlecen Poprawienie płynnosci Splaty zobowiązan typu zus,us,komornik,inne kredyty refinansowanie innych pozyczek hipotecznych Pozyczamy rowniez na reszte ceny zakupu nieruchomosci Zabezpieczenie w postaci nieruchomosci dowolnego rodzaju -domy mieszkania także bez zalozonej kw,lokale uzytkowe,dzialki budowlane,inwestycyjne oraz grunty rolne a takze nieruchomosci komercyjne typu biurowce,hotele,pensjonaty Nieruchomosc moze byc wystawiona do sprzedazy. Jako nieliczni oferujemy pożyczke na drugim miejscu hipotecznym po banku w szczegolnych wypadkach. Czas kredytowania [3-100 msc] jedna umowa lub z przedlużeniami do 10 lat oraz raty miesieczne [balonowe lub kapitałowo-odsetkowe równe] ustalamy indywidualnie .Kwoty od 20 tys do 50 mln Oferta,doradztwo prawne i finansowe bezplatnie Zapraszamy po szczegóły 731 531 144 www.gotowka-podzastaw.letnet.pl [email protected]Skup wózków widłowych Tarnów /Cała Małopolska Skup wózków widłowych Tarnów /Cała Małopolska Cena: 10000 PLNProfesjonalny Skup Wózków Widłowych Potrzebujesz pozbyć się wózka widłowego? Nasz skup wózków widłowych to najlepsze rozwiązanie! Oferujemy: - Skup wózków widłowych w każdym stanie technicznym - Bezpłatną wycenę i szybką realizację - Konkurencyjne ceny za każdy model - Odbiór z Twojej lokalizacji Skupujemy wózki widłowe uszkodzone mechanicznie, hydraulicznie, elektrycznie, a także po pożarach czy powodziach. Każdy wózek widłowy ma dla nas wartość! Zadzwoń: +48 508 754 508 Odwiedź: https://www.skupwozkow-widlowych.plBHP-Gabi – Niezawodny sprzęt ochronny Delta Plus BHP-Gabi – Niezawodny sprzęt ochronny Delta Plus Cena: 82.41 PLNNa co dzień wiele osób wykonuje zawody, w których trudno o poczucie pełnego bezpieczeństwa bez właściwego przygotowania. Delta Plus to marka, której produkty towarzyszą pracownikom w sytuacjach wymagających precyzji i ochrony — niezależnie od tego, czy mowa o pracy w wilgoci, kurzu czy w otoczeniu ostrych narzędzi. Wyposażenie tej firmy nie ogranicza się do jednego sektora – znajdzie zastosowanie w przemyśle, usługach, logistyce czy nawet w rolnictwie. Ubrania, rękawice, kaski, uprzęże i obuwie ochronne powstają z myślą o realiach codziennej pracy i ryzykach, które jej towarzyszą. Delta Plus to sprzęt, który ma służyć w praktyce – nie tylko dobrze wyglądać na papierze. Na stronie BHP-Gabi znaleźć można wiele modeli - https://www.bhp-gabi.pl/m89,delta-plus.html/, które odpowiadają na konkretne potrzeby zawodowe i są gotowe na intensywne użytkowanie.
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama