"Wsparcie z urzędu gminy będzie". Sołtys Jodłówki o naprawie szkód po przejściu trąby powietrznej

  • 08.08.2019, 10:51 (aktualizacja 08.08.2019, 10:59)
  • TVN24/x-news
"Wsparcie z urzędu gminy będzie". Sołtys Jodłówki o naprawie szkód po…
Jodłówka-Wałki (woj. małopolskie). Uszkodzone dachy, wybite okna i zerwane linie energetyczne. To skutki trąby powietrznej, która przeszła nad wsią Jodłówka-Wałki w woj. małopolskim. Obecnie strażacy oraz mieszkańcy starają się usunąć szkody i zabezpieczyć domy na wypadek kolejnych nawałnic. Wójt gminy oraz sołtys wsi zapewnili, że nikt nie zostanie bez pomocy.

- Jest około 15 budynków w tej chwili uszkodzonych. Zakład energetyczny wczoraj działał do wieczora, tak że prąd jest już przywrócony, natomiast telefony nie działają. Wójt wczoraj był z nami cały czas. Obiecał, że dzisiaj pojawią się pracownicy urzędu, którzy będą to oglądać i wsparcie z urzędu gminy będzie. I myślę, że w pierwszej kolejności z ośrodka pomocy społecznej. Myślę, że ta pomoc niedługo do ludzi spłynie – powiedział sołtys wsi Jodłówka-Wałki, Lucjan Olszówka.

Olbrzymie szkody po kilkuminutowej ulewie

Przerażeni mieszkańcy pracują ze strażakami z całej gminy, aby usunąć szkody i zabezpieczyć domy. Kolejne burze mogą powodować jeszcze większe szkody. Na miejscu był także wójt gminy i sołtys wsi - zapewniali, że żaden z mieszkańców nie zostanie bez pomocy. 

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe