Mieszkańcy regionu tarnowskiego mogą skorzystać z bonów szkoleniowych. Dostępne są one teraz dla osób z wyższym wykształceniem

  • 22.07.2021, 15:14
  • Wioletta Zarębska
mieszkancy-regionu-tarnowskiego-moga-skorzystac-z-bonow-szkoleniowych-dostepne-sa-one-teraz-dla-osob-z-wyzszym-wykszalceniem.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kursy i szkolenia w ramach projektu "Kierunek Kariera", bony na egzaminy oraz doradztwo zawodowe – to możliwości, z których teraz mogą skorzystać osoby między 25 a 49 rokiem życia z wykształceniem wyższym. Wojewódzki Urząd Pracy uruchomił dla nich specjalny program. Liczba miejsc jest ograniczona.

- Właśnie w tegoroczne wakacje uruchomiliśmy 10 tysięcy wolnych miejsc dla osób pomiędzy 25 a 50 rokiem życia, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i mają wykształcenie wyższe do tego, aby zakwalifikowały się do projektu Kierunek Kariera", i skorzystały z tego dużego dofinansowania, które może być łącznie w kwocie 2 700 skierowane w bonach szkoleniowych właśnie dla nich - wyjaśniał Michał Kądziołka, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy. 

Takie bony można przeznaczyć na szkolenia językowe, komputerowe, zarządzania projektami, a także na kurs prawa jazdy na kategorię A, B, B+E.

- Akcja trwa do końca wakacji lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc. Stąd też jest taki nasz sygnał w stronę mieszkańców Małopolski, tym razem w stronę mieszkańców subregionu tarnowskiego, aby skorzystali z tej oferty jak najszybciej, żeby nie czekali, bo mogą uzyskać bardzo duże wsparcie finansowe w bonach szkoleniowych na swój rozwój, aby czuć się mocniej, lepiej, stabilniej na rynku pracy - dodawał Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy. 

Warunkiem skorzystania z projektu jest związek z Małopolską, poprzez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki. Udział w projekcie mogą wziąć też rolnicy.

Aby skorzystać z bonów szkoleniowych trzeba zalogować się na stronie kierunek.pociągdokariery.pl. Wszystkie formalności można załatwić przez internet.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe