"Ludzie pilnujący posłów zarabiają lepiej". Policjanci rozpoczęli protest

  • 11.07.2018, 13:31
  • TVN24/x-news
"Ludzie pilnujący posłów zarabiają lepiej". Policjanci rozpoczęli protest
Białystok, Gdańsk, Kraków, Warszawa, Łódź. Policjanci rozpoczęli akcję protestacyjną. Na razie zamiast mandatów wydają pouczenia. Jeśli ich postulatów nie uwzględni rząd, zapowiadają że 1 sierpnia rozpoczną strajk włoski, a we wrześniu zorganizują manifestację w Warszawie. Nie wykluczają też utworzenia w stolicy "miasteczka mundurowego".

Policjanci mówią, że mają dość biernego czekania na realizację obietnic rządzących. Domagają się między innymi podwyżek i powrotu do starych zasad, umożliwiających wcześniejsze przejście na emeryturę.

– Znalazły się pieniądze dla funkcjonariuszy służby ochrony państwa. Funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej czyli ludzie pilnujący posłów zarabiają lepiej od policjanta, który codziennie wychodzi na ulicę i nie wie, co go tam spotka – mówił Rafał Jankowski przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. 

Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński tłumaczy, że „w danym czasie niektóre służby trzeba bardziej wesprzeć”. – Tak jak w rodzinie. W ostatnim czasie taką służbą, która potrzebowała większego wsparcia jest [utworzona w miejsce Biura Ochrony Rządu - red.] Służba Ochrony Państwa – tłumaczył Zieliński.

TVN24/x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe