"Ludzie pilnujący posłów zarabiają lepiej". Policjanci rozpoczęli protest

  • 11.07.2018, 13:31
  • TVN24/x-news
Białystok, Gdańsk, Kraków, Warszawa, Łódź. Policjanci rozpoczęli akcję protestacyjną. Na razie zamiast mandatów wydają pouczenia. Jeśli ich postulatów nie uwzględni rząd, zapowiadają że 1 sierpnia rozpoczną strajk włoski, a we wrześniu zorganizują manifestację w Warszawie. Nie wykluczają też utworzenia w stolicy "miasteczka mundurowego".

Policjanci mówią, że mają dość biernego czekania na realizację obietnic rządzących. Domagają się między innymi podwyżek i powrotu do starych zasad, umożliwiających wcześniejsze przejście na emeryturę.

– Znalazły się pieniądze dla funkcjonariuszy służby ochrony państwa. Funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej czyli ludzie pilnujący posłów zarabiają lepiej od policjanta, który codziennie wychodzi na ulicę i nie wie, co go tam spotka – mówił Rafał Jankowski przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. 

Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński tłumaczy, że „w danym czasie niektóre służby trzeba bardziej wesprzeć”. – Tak jak w rodzinie. W ostatnim czasie taką służbą, która potrzebowała większego wsparcia jest [utworzona w miejsce Biura Ochrony Rządu - red.] Służba Ochrony Państwa – tłumaczył Zieliński.

TVN24/x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe