Stabilizuje się sytuacja w brzeskim szpitalu. Ponownie otwarto oddział urologii

  • 05.05.2021, 14:23
  • Gabriela Kudła
szpital-w-brzesku-wznawia-zabiegi-planowane.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Szpitalu Powiatowym w Brzesku znacznie zmniejszyła się liczba hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 To dobra wiadomość dla chorych, którzy w najbliższym czasie mają planowane leczenie szpitalne, ponieważ obecna sytuacja pozwoliła na zmiany w funkcjonowaniu placówki. Na ten moment wznowiono działalność oddziału urologii, a niebawem ponownie otwarty ma zostać oddział pulmonologii.

 - Tych, którzy przebywają na oddziałach covidowych, systematycznie wypisujemy do domów, stąd jesteśmy na takim etapie przekształcania łóżek i oddziałów, które służyły w leczeniu pacjentów covidowych i w tej chwili przekształcamy łóżka dla pacjentów już z innymi chorobami - mówi Adam Smołucha, dyrektor SP ZOZ w Brzesku.

Obecnie na oddziałach covidowych znajduje się 30 pacjentów, z czego 10 jest pod respiratorami. 

 - Przewidujemy, że leczenie tych pacjentów, ponieważ to są najciężsi chorzy, którzy w tej chwili przebywają u nas w szpitalu. Zapewne potrwa to kilka tygodni, do całkowitego wygaszenia tego oddziału - dodaje Adam Smołucha. 

Trzecia fala pandemii sprawiła, że szpital musiał ograniczyć ilość planowych przyjęć i zabiegów. 

 - W tej chwili jesteśmy też na etapie jakby uruchomienia ponownego w stopniowy sposób oczywiście zabiegów planowych dlatego, sądzę, że w maju uda nam się przywrócić pełną sprawność funkcjonowania wszystkich oddziałów szpitala - mówi Adam Smołucha. 


Przed przyjęciem na oddział, każdy pacjent ma wykonywany test na obecność koronawirusa. 

 - To jest taka standardowa procedura, którą również w przypadku dłuższych pobytów powtarzamy wśród pacjentów, którzy są już hospitalizowani. Niestety w uwagi na to, że koronawirus cały czas jest obecny w populacji, dochodzi do sytuacji, że odkrywamy nowe zakażenia - mówi Adam Smołucha. 

Przypomnijmy, że w lutym decyzją wojewody małopolskiego oddziały covidowe w szpitalu w Brzesku zostały zlikwidowane, a ich ponowne otwarcie nastąpiło miesiąc później. Powodem była rosnąca ilość zakażeń COVID-19 w regionie. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe