Wnioskują o odebranie tytułu honorowego obywatela Tarnowa abp. Wiktorowi Skworcowi

  • 16.04.2021, 21:26
  • Natalia Tryba
jablonski-skworc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Lider partii Wiosna w Tarnowie Jacek Jabłoński oraz przedstawiciel Młodej Lewicy Kamil Mitera wnioskują o odebranie tytułu honorowego obywatela Tarnowa Abp. Wiktorowi Skworcowi. Swój postulat złożyli na ręce przewodniczącego rady miejskiej w Tarnowie. Ich zdaniem, w świetle doniesień dotyczących tuszowania pedofilii w Kościele i braku reakcji ze strony ówczesnego biskupa, Wiktor Skworc nie powinien być honorowany w Tarnowie.

O sprawie księdza Stanisława P. informowaliśmy 15 marca. Prokuratura rejonowa w Tarnowie sprawdza, czy podejrzany o molestowanie nieletnich - dopuścił się czynów pedofilskich w latach 1996-2008. W sprawie gromadzony jest materiał dowodowy, ale jak udało nam się ustalić - przesłuchano kilkadziesiąt osób, które dysponowały wiedzą na temat badanych zdarzeń. Wśród przesłuchiwanych byli pokrzywdzeni. Swoją wiedzą w tej sprawie podzielił się z nami ks. Isakowicz-Zaleski, który uważa, że Wiktor Skworc i jego współpracownicy wiedzieli o molestowaniach.  

ZOBACZ TAKŻE: Pedofilia w Kościele i jej tuszowanie. Tarnowska prokuratura bada sprawę ks. Stanisława P., który pełnił posługę w parafii w Woli Radłowskiej

 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marcin
Marcin 18.04.2021, 08:05
Wystarczy wejść na stronę „inwentarz ipn” i wpisać Wiktor Skworc” i widać że ta menda była donosicielem UBeckim.
Michał
Michał 16.04.2021, 21:37
To powinno być rozpatrzone w trybie wyjątkowym...

Pozostałe